Nie żyje Ed Asner. Aktor znany z roli starszego pana w bajce "Odlot" Pixara miał 91 lat

Ed Asner nie żyje. Aktor znany z udziału w filmie animowanym "Odlot" i roli Lou Granta w serialach z lat 70. zdobył pięć Złotych Globów i sześć statuetek Emmy. Miał 91 lat.

29 sierpnia w wieku 91 lat zmarł amerykański aktor, Ed Asner. Mężczyzna był znany z roli Lou Granta w serialach "The Mary Tyler Moore Show" i "Lou Grant" oraz udziału w filmie animowanym "Odlot", w którym użyczył głosu głównej postaci. Asner był również zaangażowany politycznie - niejednokrotnie krytykował działania administracji Stanów Zjednoczonych.

Zobacz wideo Niewiele osób wie, Pixar zaczał się od "Gwiezdnych wojen"

Natalie WoodWood 40 lat temu wypadła z łodzi i utonęła. To oficjalna wersja, ale nowe relacje świadków jej przeczą

Ed Asner nie żyje

O śmierci aktora poinformowała rodzina za pośrednictwem jego mediów społecznościowych. W krótkim oświadczeniu czytamy:

Z przykrością zawiadamiamy, że nasz ukochany senior rodu odszedł dzisiejszego ranka w spokoju. Słowa nie mogą wyrazić smutku, który obecnie odczuwamy. Całujemy cię w czoło - dobranoc, tato. Kochamy cię.

Ed Asner nie żyje. Kim był?

Asner zdobył popularność w latach 70., za sprawą roli dyrektora telewizyjnego newsroomu, Lou Granta, w serialu komediowym "The Mary Tyler Moore Show". Produkcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że na jej kanwie powstał spin-off "Lou Grant", w którym Asner zagrał tytułową rolę. Dzięki tym rolom aktor zdobył aż pięć nagród Emmy i cztery Złote Globy. Pozostałe dwie statuetki Emmy przyniosły mu produkcje "Rich Man, Poor Man" i "Roots", a piąta statuetka Złotego Globu trafiła w jego ręce za sprawą miniserialu "Pogoda dla bogaczy". 

 

Joanna Koroniewska, Katarzyna SkrzyneckaKoroniewska reaguje na obrzydliwy komentarz internautki. Skrzynecka wtóruje

W późniejszych latach często użyczał głosu w filmach animowanych, tak jak w 2009 roku do bajki Disneya "Odlot" ("Up!"). Jedną z jego ostatnich ról jest udział w produkcji Netfliksa "Już nie żyjesz", gdzie zagrał emerytowanego policjanta, który stał się mentorem jednej z bohaterek serialu. Można go było również zobaczyć w serialu "Żona idealna", "Grace i Frankie", oraz "Cobra Kai".

Więcej o: