Dorota Szelągowska "miesiącami nie wychodziła z domu". Była pod okiem psychiatry: Wiem, co to znaczy bezsilność

Dorota Szelągowska z autopsji wie, czym jest bezsilność w walce z problemami natury psychicznej. Teraz, gdy już poradziła sobie z własnymi zaburzeniami lękowymi, chce pomagać innym.

Dorota Szelągowska zaangażowała się w akcję Fundacji TVN Nie jesteś sam - #zdrowiewgłowie, której realnym celem jest wybudowanie we współpracy z Centrum Zdrowia Dziecka nowoczesnej placówki medycznej specjalizującej się w leczeniu u dzieci i młodzieży chorób oraz zaburzeń psychicznych. Dla projektantki wnętrz temat ten jest szalenie ważny, ponieważ kiedyś sama zmagała się z podobnymi problemami zdrowotnymi. Nerwica utrudniała jej codzienne funkcjonowanie. Córka Katarzyny Grocholi zdobyła się po latach na szczere wyznanie.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek buduje dom. Szelągowska urządzi jej wnętrza? "Bardzo ją cenię"!

Dorota Szelągowska o nerwicy: Miesiącami nie wychodziłam z domu

Kondycja opieki psychiatrycznej w Polsce jest bardzo słaba, a poruszanie kwestii problemów natury psychicznej w publicznym dyskursie było jeszcze do niedawna tematem tabu. Dorota Szelągowska uważa, że nagłośnienie tego zagadnienia jest medialnym obowiązkiem. Dlatego wzięła udział w misyjnym projekcie Fundacji TVN Nie jesteś sam.

Traktuję ten projekt bardzo prywatnie. Ostatnio spędziłam kilka dni w Centrum Zdrowia Dziecka z moją córką, która miała tam wykonywany zabieg. Ja sama miałam wiele lat temu nerwicę lękową i miesiącami nie wychodziłam z domu - oznajmiła w rozmowie z dziennikarzem serwisu dziendobry.tvn.pl.

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska nie jest już singielką. Zamieszkała z nowym partnerem

Projektantka wnętrz przy okazji podzieliła się swoją historią. Przed laty również potrzebowała pomocy psychiatry i poddała się terapii. Mogła jednak liczyć na wsparcie bliskich.

Miałam non stop ataki paniki. Miałam psychiatrę, rodzinę i terapeutę za sobą, ale wiem, co to znaczy, kiedy jesteś bezsilny wobec siebie, kiedy nie możesz złapać nadziei - tłumaczy w najnowszym wywiadzie.

Wierzymy, że akcja #zdrowiewgłowie przyniesie pozytywne, realne skutki.

Doda, Emil StępieńEmil Stępień nie chce dać Dodzie wolności? Ma specjalnie przedłużać rozwód

Więcej o: