Paweł Kukiz w ogniu krytyki po głosowaniu nad "lex TVN". Sprawdziliśmy, ile zarabia. Oto majątek posła

Nie milkną echa głosowania, w którym Paweł Kukiz opowiedział się za ustawą zwaną "lex TVN". Oto wszystko, co wiemy o jego majątku.

Nazwisko Pawła Kukiza od kilku dni jest na ustach całej Polski. Przewodniczący Kukiz’15 oraz dwaj inni posłowie, którzy reprezentują jego ugrupowanie, sprzymierzyli się z PiS i przegłosowali w Sejmie ustawę medialną, uderzającą w stację TVN. Tą decyzją Paweł Kukiz rozwścieczył część wyborców, a także byłych już kolegów z branży muzycznej. Niektórzy sugerują wręcz, że obiecano mu za to "torby z darami i auto z alufelgami". Sprawdzamy zatem, jakim majątkiem dysponuje obecnie Paweł Kukiz

Zobacz wideo Majdan o Kukizie: Znam go i jestem rozczarowany. Nigdy nie zrozumiem tego, co zrobił

Paweł Kukiz - majątek. Samochód, łąka i dom

Jak wynika z oświadczenia majątkowego posła, Paweł Kukiz posiada w garażu audi Q7 z 2009 roku. Były muzyk zgromadził na koncie 5829 złotych i 60 groszy. Jest właścicielem dużego domu o powierzchni 450 mkw. o wartości półtora mln złotych oraz mieszkania o powierzchni 36 mkw. wartego 350 tys. złotych. Były lider zespołu Piersi ma też 0,6 hektara łąki, która jest warta 15 tys. złotych.

Zobacz też: Krzysztof Zalewski uzupełnia swoją przemowę z gali rozdania Fryderyków. Zapomniał o Kukizie

Poseł zawiesił karierę w 2016 roku. Jego dochody z diety poselskiej to 29 477,83 zł oraz 91 329, 86 z tytułu uposażenia. Z tytułu praw autorskich Paweł Kukiz otrzymał w ciągu roku prawie 200 tys. zł, a dochód jego żony to nieco ponad 80 tys. zł.

Paweł Kukiz - zobowiązania finansowe

Paweł Kukiz ma też zobowiązania finansowe. Poseł spłaca kredyt hipoteczny i pożyczkę z funduszu świadczeń socjalnych. Zostało mu do spłaty ponad 229 tys. zł, czyli część kredytu zaciągniętego na budowę domu oraz nieco ponad 17 tys. zł pożyczki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA