Ewa Krawczyk wywołała poruszenie na cmentarzu przy grobie męża. Ludzie ją oklaskiwali. Andrzej Kosmala pokazał zdjęcie

Podczas tegorocznej gali Fryderyków Krzysztof Krawczyk został uhonorowany statuetką za całokształt twórczości. Nagrodę odebrał jego menadżer oraz żona. Teraz Fryderyk spoczął na grobie artysty. Statuetka zostanie tam na dłużej?

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła bliskimi artysty, ale również fanami i przedstawicielami świata muzycznego. Piosenkarz został doceniony statuetką Fryderyka podczas tegorocznej gali i choć o nagrodzie dowiedział się niedługo przed śmiercią, nie zdążył jej już odebrać.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Fryderyk dla Krzysztof Krawczyka. Wdowa po artyście złożyła nagrodę na jego grobie

Okazuje się, że statuetka obecnie ozdabia grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach. W tym miejscu zostawiła nagrodę Ewa Krawczyk, natomiast Andrzej Kosmala sfotografował ten wzruszający obraz. Wyznał również, że wszyscy, którzy byli wówczas obecni na cmentarzu, bili kobiecie brawa. Wzruszeń również nie brakowało.

Złoty Fryderyk już u Krzysztofa Krawczyka na grobie w Grotnikach. Ewa przywiozła Fryderyka, ludzie na cmentarzu oklaskami przywitali nagrodę!

Fryderyki 2021: Ewa Krawczyk i Andrzej Kosmala nie kryli wzruszenia przy odbieraniu statuetki

Nagrodę za całokształt twórczości odebrała wdowa po Krawczyku oraz jego wieloletni menadżer i przyjaciel, Andrzej Kosmala. Kosmala i Krawczyk byli mocno związani z artystą, toteż podczas odbierania Fryderyka nie kryli wzruszenia:

Krzysiu, gdziekolwiek jesteś, bardzo cię kocham - powiedziała wzruszona wdowa.

Kosmala wspominał natomiast moment, w którym powiedział wokaliście o uhonorowaniu Fryderykiem. Menadżer zmarłej gwiazdy zaznaczył, że Krawczyka bardzo ucieszyła ta wiadomość.

Jeszcze w marcu, kiedy poinformowałem go o tym fakcie, że akademia przyznała mu Fryderyka, na jego twarzy zagościł przepiękny uśmiech. Nie wiem, czy to nie był ostatni uśmiech Krzysztofa, jaki zobaczyłem na jego twarzy.

Nie wiadomo jeszcze, czy statuetka pozostanie na grobie artysty, ale wydaje się, że to dosyć ryzykowny pomysł. 

Więcej o: