Na igrzyskach olimpijskich w Tokio startują zawodnicy, którzy są razem także poza sportowymi arenami. Wszyscy się wspierają, a jednak niektórzy z nich konkurują o medal w tej samej dyscyplinie.
Natalia Kaczmarek i Konrad Bukowiecki
Złoty medal z olimpiady w Tokio przywiezie do domu Natalia Kaczmarek. Polska biegaczka była zawodniczką sztafety mieszanej 4x400 metrów, która na imprezie odniosła ogromny sukces. Młoda lekkoatletka od kilku lat związana jest ze sportowcem, który również starował na olimpiadzie. Chodzi o Konrada Bukowieckiego, specjalizującego się w pchnięciu kulą. Para spotyka się od 2018 roku, a pierwsze uczucia miały pojawić się podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham.
Jedną z najbardziej znanych par w Tokio są amerykańska piłkarka Megan Rapinoe i Sue Bird, reprezentantka Stanów Zjednoczonych w koszykówce kobiet. Sportsmenki są w związku od czterech lat, a zaręczyły się w październiku 2020 roku. Ich wspólne zdjęcia - jako pierwszej pary homoseksualnej - znalazły się w magazynie "Body Issue" wydawanym przez ESPN. Poza sportem łączy je walka o sprawy społeczne.
W drużynie rugby Wielką Brytanię reprezentują Megan Jones oraz Celia Quansah. Na Instagramie obu pań możemy znaleźć piękne kadry, kiedy piją koktajle na słońcu, wychodzą na kolację lub spacerują po parku. Jak podaje BBC, obie bardzo pragnęły wystąpić w Tokio, ale do końca nie było wiadomo, czy zostaną wybrane. Jako pierwsza email w tej sprawie otrzymała Celia Quansah, ale już kilka minut później obie mogły świętować powołanie do kadry.
O medal w przeciwnych drużynach rywalizują Anissa Urtez i Amanda Chidester. Ta pierwsza reprezentuje Meksyk, a ta druga Stany Zjednoczone w softballu kobiet.
Par na igrzyskach olimpijskich w Tokio jest więcej. Z sukcesów cieszą się m.in. Gerek Meinhardt, który zdobył brąz z amerykańską drużyną szermierki tydzień po tym, jak jego żona Lee Kiefer zdobyła złoto w indywidualnym florecie.