Tokio 2020. Te pary startują RAZEM na olimpiadzie. Kaczmarek świętuje złoto z Bukowieckim, a Megan Rapinoe może liczyć na narzeczoną

Sport łączy ludzi. I to dosłownie! Oto sportowcy, którzy na olimpiadę w Tokio pojechali ze swoimi drugimi połówkami.

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio startują zawodnicy, którzy są razem także poza sportowymi arenami.  Wszyscy się wspierają, a jednak niektórzy z nich konkurują o medal w tej samej dyscyplinie.

Zobacz wideo "Jeżeli Fajdek oczyści głowę, to powinien walczyć o medal"

Ryan Reynolds, Blake LivelyLively i Reynolds na ściance. On w idealnym garniturze, ona w najgorszej sukni ever

Natalia Kaczmarek i Konrad Bukowiecki

Złoty medal z olimpiady w Tokio przywiezie do domu Natalia Kaczmarek. Polska biegaczka była zawodniczką sztafety mieszanej 4x400 metrów, która na imprezie odniosła ogromny sukces. Młoda lekkoatletka od kilku lat związana jest ze sportowcem, który również starował na olimpiadzie. Chodzi o Konrada Bukowieckiego, specjalizującego się w pchnięciu kulą. Para spotyka się od 2018 roku, a pierwsze uczucia miały pojawić się podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham.

Kaczmarek, BukowieckiKaczmarek, Bukowiecki nataliaakaczmarek/Instagram

Megan Rapinoe i Sue Bird

Jedną z najbardziej znanych par w Tokio są amerykańska piłkarka Megan Rapinoe i Sue Bird, reprezentantka Stanów Zjednoczonych w koszykówce kobiet. Sportsmenki są w związku od czterech lat, a zaręczyły się w październiku 2020 roku. Ich wspólne zdjęcia - jako pierwszej pary homoseksualnej - znalazły się w magazynie "Body Issue" wydawanym przez ESPN. Poza sportem łączy je walka o sprawy społeczne.

Magan Rapinoe i Sue BirdMagan Rapinoe i Sue Bird Sue Bird Instagram

Megan Jones i Celia Quansah

W drużynie rugby Wielką Brytanię reprezentują Megan Jones oraz Celia Quansah. Na Instagramie obu pań możemy znaleźć piękne kadry, kiedy piją koktajle na słońcu, wychodzą na kolację lub spacerują po parku. Jak podaje BBC, obie bardzo pragnęły wystąpić w Tokio, ale do końca nie było wiadomo, czy zostaną wybrane. Jako pierwsza email w tej sprawie otrzymała Celia Quansah, ale już kilka minut później obie mogły świętować powołanie do kadry.

Megan Jones i Celia QuansahMegan Jones i Celia Quansah Megan Jones Instagram

Anissa Urtez i Amanda Chidester

O medal w przeciwnych drużynach rywalizują  Anissa Urtez i Amanda Chidester. Ta pierwsza reprezentuje Meksyk, a ta druga Stany Zjednoczone w softballu kobiet. 

Anissa Urtez i Amanda ChidesterAnissa Urtez i Amanda Chidester Anissa Urtez Instagram

Katarzyna Figura, Doda, Maria SadowskaFigura walczyła o rolę w "Dziewczynach z Dubaju". Słowa Sadowskiej mogły ją zaboleć

Par na igrzyskach olimpijskich w Tokio jest więcej. Z sukcesów cieszą się m.in. Gerek Meinhardt, który zdobył brąz z amerykańską drużyną szermierki tydzień po tym, jak jego żona Lee Kiefer zdobyła złoto w indywidualnym florecie.

Gerek Meinhardt i Lee KieferGerek Meinhardt i Lee Kiefer Gerek Meinhardt Instagram

Więcej o: