Matylda Damięcka odpowiada antyszczepionkowcom na krytykę. "Dałam wam wolność do subiektywnej interpretacji"

Matylda Damięcka odniosła się do zamieszania, jakie wywołała jej grafika na temat szczepionek. Aktorka zaapelowała, aby nie brać jej ilustracji zbyt dosłownie.

Matylda Damięcka regularnie wyraża swoje poglądy za pomocą ilustracji, które publikuje na Instagramie. Ostatnim razem w typowym dla siebie stylu uderzyła w popularne argumenty używane przez antyszczepionkowców. Opublikowała wymowną ilustrację, która trafnie podsumowała twierdzenia koronasceptyków. Po jej publikacji spotkała się z ogromnym odzewem obserwatorów - zarówno pozytywnym, jak i negatywnym. Aktorka w końcu odniosła się do zamieszania. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek opowiadała o swoim szczepieniu i krytykowałą foliarzy. Nagle wyznała, że straciła bliską osobę

Paulina MłynarskaPaulina Młynarska sprzedaje mieszkanie na Krecie. Piękne, ale drogie

Matylda Damięcka komentuje grafikę o szczepieniach

Damięcka pod postem z grafiką zamieściła obszerne wyjaśnienie do jej pracy. Przyznała, że zależało jej na możliwości odczytania rysunku na różne sposoby. Ku jej zaskoczeniu, została zarówno przypisana do grupy anty-, jak i proszczepionkowców. 

Tak tylko nieśmiało przypominam, ilustracja to nie pierwszoosobowa narracja "uważam, że". Prędzej taka gra: zobacz, przekonwertuj przez siebie, a zobaczysz, kim jesteś. Tyle trąbimy o wolności do… okazuje się, że problem pojawia się, gdy ktoś tę wolność nam daje w prezencie. Dałam wam wolność do subiektywnej interpretacji, nie domykając granic ilustracji. Efekt: wytykana palcem jako anty- i proszczepionkowiec zarazem. Jestem bardzo pojemnym awatarem. Jarando.
 

Britney Spears, mąż Jamie LynnMąż siostry Britney przyłapany na oglądaniu Instagrama piosenkarki. "To obsesja"

Damięcka swoją grafiką włożyła kij w mrowisko. Choć większość komentujących odebrała rysunek z popularnym internetowym psem jako proszczepionkowy, znalazły się też osoby, które uznały, że artystka wpisuje się w szkodliwe twierdzenia antyszczepionkowców:

Wystarczy znać skutki braku szczepień... i elementarnej wiedzy, droga "influencerko" - napisał jeden z komentujących.

Matylda Damięcka szybko wyprowadziła go z błędu:

Jeżeli bierzesz moje ilustracje dosłownie, jesteś tu pewnie przejazdem - odpisała.

W Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi, ale niestety ich tempo z każdym dniem spada, co nieuchronnie prowadzi nas do kolejnej fali zachorowań i kolejnego zamknięcia gospodarki. Eksperci podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by skutecznie pokonać pandemię, a także uchronić życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. W poniższych tekstach przeczytasz o tym, jak powstają szczepionki i dlaczego warto się szczepić.

Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać.

Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty?

Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?

Więcej o: