Książę Harry wyjawi sekrety z pamiętnika! Wydaje książkę. "Będzie intymnie". Co na to rodzina? Royalsi są już po rozmowie

Książę Harry podpisał umowę z Penguin Random House na wydanie autobiografii. Książka, w której wyjawi sekrety z prywatnego pamiętnika, ma ukazać się już w przyszłym roku. Jak rodzina królewska zareagowała na tę wiadomość?

Książę Harry będzie miał w końcu możliwość, by bez żadnych ograniczeń wyjawić całą prawdę na temat życia na dworze królewskim? Jak podaje BBC, brat Williama podpisał umowę z największym anglojęzycznym wydawnictwem literackim i już za kilka miesięcy ukaże się jego książka, w której opisze wzloty i upadki Sussexów oraz podzieli się "wnioskami wyciągniętymi z błędów, które dotychczas popełnił". 

Co na to rodzina? Wnuk królowej Elżbiety II poinformował bliskich o swoich zamiarach. 

Zobacz wideo Z jakimi konsekwencjami Meghan i Harry musieli liczyć się po odejściu z królewskiego dworu?

Książę Harry wydaje autobiografię. Podpisał już umowę

Mąż Meghan Markle przyznał, że od lat nie mógł pozwolić sobie na pokazanie światu prawdziwego oblicza. Wręcz przeciwnie, całą uwagę skupiał wyłącznie na dementowaniu plotek i próbie ucieczki od restrykcyjnych zasad panujących na dworze, które ograniczały jego wolność. Teraz ma sposobność, by ze szczegółami podzielić się swoją historią.

Przez lata zakładałem wiele masek, zarówno dosłownie, jak i w przenośni, dlatego mam nadzieję, że teraz opowiadając swoją historię (wzloty i upadki, błędy, wyciągnięte wnioski), mogę pomóc innym i pokazać, że bez względu na to, skąd pochodzą, łączy nas więcej, niż nam się wydaje - napisał w oświadczeniu, w którym zapowiada wydanie autobiografii. 

Harry widzi szansę na to, że opinia publiczna w końcu pozna wyłącznie jego punkt widzenia na dorastanie i wychowywanie się na dworze królewskim oraz na decyzję o rezygnacji z wykonywania książęcych obowiązków.  

Jestem głęboko wdzięczny za możliwość podzielenia się tym, czego nauczyłem się w ciągu mojego dotychczasowego życia i podekscytowany tym, że ludzie będą mogli przeczytać relację, która jest dokładna i całkowicie prawdziwa, z pierwszej ręki - docenił. 

O szczerości, która ma być podstawą zapowiadanej książki, wypowiedział się również Markus Dohle, dyrektor generalny wydawnictwa Penguin Random House. 

Książę Harry zaoferuje szczery i urzekający portret osobisty. Pokaże czytelnikom, że za wszystkim, co myślą, że wiedzą, kryje się inspirująca, odważna i podnosząca na duchu ludzka historia. Będzie intymnie i poruszająco - zdradził w komunikacie prasowym.

Książę HarryKsiążę Harry East News

Książę Harry miał już rozmawiać z rodziną królewską o pomyśle wyjawienia sekretów z prywatnego pamiętnika. Według doniesień BBC nikt z Pałacu Buckingham nie oczekuje od niego tego, by starał się uzyskać od kogokolwiek na dworze zgodę na realizację projektu. Młodszy z braci Windsorów dostał wreszcie od bliskich wolną rękę? Część dochodów ze sprzedaży książki zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Czekamy na premierę!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.