Marta Kaczyńska zaszczepiła się, a chwilę później naraziła swoje zdrowie. Lekarze ostrzegają przed takim zachowaniem

Marta Kaczyńska przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19 i zaraz po tym wybrała się na plażę. Jednak lekarze przestrzegają przed takim frywolnym podejściem - kontakt ze słońcem prosto po szczepieniu nie jest bezpieczny.

Marta Kaczyńska wybrała się na szczepienie przeciwko COVID-19. W tym celu pojechała do szpitala MSWiA w Sopocie. Jak donosi "Fakt", po wyjściu z budynku udała się z synem na plac zabaw, a później na plażę. Spędziła tam sporo czasu, leżąc w bezpośrednim słońcu. W ten sposób naraziła się na niebezpieczeństwo - lekarze stanowczo odradzają kąpiele słoneczne przez pewien czas po szczepieniu.

Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Marta Kaczyńska zaszczepiła się i poszła na plażę

Korzystająca z kąpieli słonecznej Marta Kaczyńska wzbudziła zainteresowanie mediów. Mogło się to źle skończyć, o czym informują w najnowszych badaniach lekarze:

Osoby wyleczone z Covid-19 i zaszczepione przeciwko tej chorobie powinny latem tego roku bardzo ostrożnie korzystać ze słońca, bo ich skóra może być słabsza i bardziej narażona na jego działanie - podają eksperci w rozmowie z włoskim dziennikiem "Il Messaggero".

Stan skóry po szczepieniu może być w gorszej kondycji. Jest ona najczęściej wrażliwsza i bardziej narażona na wszelkie oparzenia słoneczne. Zalecana jest dość długa przerwa od słońca.

Osoby po infekcji i po szczepionce powinny odczekać kilka tygodni zanim zaczną się opalać i muszą robić to stopniowo, stosując oczywiście kremy ochronne - informują włoscy lekarze.

Najnowsze dane zgromadzone przez włoskiego dermatologa wskazują, że zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze. Może wystąpić wysypka podobna do wykwitów w czasie odry lub ospy, a także pokrzywka. U niektórych występuje również zaczerwienienie, które przypomina stan odmrożenia. Ale te objawy mogą się pojawić także po szczepieniu, jeśli zbyt nadmiernie wystawia się skórę na słońce.

Również po zaszczepieniu mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry - powiedział dermatolog Luca Fania.

Nie jest to dobra wiadomość dla osób, które zaszczepią się tego lata. Będą musiały szczególnie chronić skórę na wakacjach.

W Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by skutecznie pokonać pandemię, a także uchronić życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. W poniższych tekstach przeczytasz o tym, jak powstają szczepionki i dlaczego warto się szczepić.

Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać

Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty?

Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.