Kinga Rusin ostro o sprawie Złotych Globów. "O korupcji, przewałach, kupowaniu nagród mówiło się od lat"

Kinga Rusin skomentowała aferę wokół Złotych Globów. Odniosła się do medialnych doniesień o odwołaniu transmisji przyszłorocznej gali i bojkocie gwiazd.

Informacja o tym, że telewizja NBC zrezygnowała z transmisji gali Złotych Globów na przyszły rok, obiegła media na całym świecie. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) jest pod obstrzałem zarówno prasy, jak i czołowych gwiazd Hollywood. Teraz do tego grona dołącza Kinga Rusin, która postanowiła skomentować kontrowersje wokół przyznawania statuetek. Dziennikarka daje organizatorom marne szanse na przetrwanie.

Zobacz wideo Kinga Rusin o tajnikach swojej sylwetki: "Jedyne ćwiczenia jakie robię, to rehabilitacyjne"

Agata BuzekAgata Buzek zagrała w niemieckim horrorze "Sen". Pojawia się nago w zmysłowej scenie

Kinga Rusin komentuje aferę wokół Złotych Globów

Kinga Rusin na Instagramie podzieliła się z fanami informacjami zza oceanu. Zrobiła przegląd prasy i poinformowała o doniesieniach na temat Złotych Globów.

Może się okazać, że nie będzie już Złotych Globów. Stacja telewizyjna NBC zrezygnowała właśnie z transmisji uroczystości na rok 2022, coraz więcej gwiazd mówi o bojkocie, Tom Cruise odesłał swoje trzy nagrody do siedziby przyznającego je Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Hollywood. Netflix, Amazon i Warner ogłosiły zgodnie zawieszenie współpracy ze Stowarzyszeniem - napisała na InstaStories.

Love Island"Love Island". Ania nie rozpacza po zerwaniu z Czarkiem. Imprezuje z Maćkiem

Dziennikarka wskazała też, że obecna afera związana ze stowarzyszeniem jest konsekwencją wielu lat zaniedbań. Przewiduje też szybki koniec przyznawania statuetek.

O korupcji, przewałach, kupowaniu nagród mówiło się od lat. Teraz doszły jeszcze głośno dyskutowane kwestie rasizmu i seksizmu. Przez wiele lat utarło się, że Globy są drogowskazem dla Oscarów. Drogowskaz wskazał właśnie "dead end" - skomentowała Kinga Rusin.

Telewizja NBC, która odwołała transmisję wydarzenia na przyszły rok tak skomentowała działalność organizacji przyznającej Złote Globy:

Wierzymy, że HFPA (Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej) zamierza przeprowadzić sporą reformę. Niestety, takie zmiany zajmują mnóstwo czasu i pracy. Naszym zdaniem HFPA potrzebuje czasu, by zrobić to mądrze. Dlatego też NBC nie wyemituje nadchodzącej ceremonii w 2022 roku. Mamy nadzieję, że organizacja wykona swój plan i dzięki temu będziemy mogli wznowić współpracę w 2023 roku - napisali w oświadczeniu przedstawiciele stacji.

Czy Złote Globy czeka zatem roczna przerwa oraz czy organizatorzy dokonają zmian w swoich strukturach? Dowiemy się już niebawem.

Więcej o: