Eurowizja 2021. Reprezentantka Rosji dostaje groźby śmierci. "Nie będziesz już mogła tu mieszkać"

Maniża będzie reprezentowała Rosję podczas tegorocznej Eurowizji. Piosenkarka wspiera prawa kobiet, a także społeczność LGBT. Rosjanie nie są z tego powodu zadowoleni. Jak przyznaje sama zainteresowana, dostaje od nich nawet groźby śmierci.

Tegoroczna Eurowizja zbliża się wielkimi krokami. Już 22 maja będziemy mogli obejrzeć finał konkursu, do którego pragnie się dostać również nasz reprezentant - Rafał Brzozowski. Konkurować z nim będzie pochodząca z Tadżykistanu piosenkarka Maniża, która będzie reprezentować Rosję. 29-latka zaśpiewa piosenkę "Russian Woman", w której porusza sprawę praw kobiet oraz mniejszości LGBT. To bardzo nie spodobało się Rosjanom.

Eurowizja 2021. Reprezentantka Rosji dostaje groźby śmierci

Maniża zaśpiewa piosenkę "Russian Woman". Utwór ma feministyczne przesłanie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie fakt, iż tego typu przekaz jest dość zaskakujący jak na Rosję. Piosenka budzi wiele kontrowersji wśród Rosjan, o czym wokalistka wspierająca również społeczność LGBT, przekonała się na własnej skórze. W rozmowie z BBC Maniża opowiedziała o ostrych reakcjach na swoją konkursową piosenkę, a także jej pochodzenie. Wylała się na nią okropna fala hejtu.

Możesz nie lubić mojego głosu czy mojej piosenki. Ale jeśli nie lubisz mnie, bo urodziłam się w Tadżykistanie, to było dla mnie naprawdę ciężkie - mówiła piosenkarka.

Maniża dostaje straszne wiadomości, także od kobiet. Pojawiają się w nich nawet życzenia śmierci.

Bardzo trudno było mi zrozumieć, że ktoś może cię tak bardzo nienawidzić. Pewna kobieta, która jest matką dwójki dzieci, napisała mi wiadomość: Będę modlić się do Boga, żeby twój samolot rozbił się w trakcie lotu do Rotterdamu. Pojawiły się też groźby w stylu: jeśli masz zamiar śpiewać w ten sposób o Rosjankach, nie będziesz już mogła tu mieszkać - dodała.
 

Sama zainteresowana przyznaje, że bardzo dotyka ją hejt, ale nie planuje się poddawać. Zapowiada, że zaśpiewa, jak najlepiej potrafi.

Zobacz wideo Jak Rafał Brzozowski zakumplował się z Edytą Górniak? "Czuję od niej wsparcie"

ZOBACZ TEŻ: Adele wrzuciła nowe zdjęcia po półrocznej przerwie. Skończyła 33 lata. Fani oniemieli z wrażenia!