Meghan Markle ma powody do dumy. Jej przyjaciela uhonorowano Oscarem

Tyler Perry odebrał honorowego Oscara za działania humanitarne. Przyjaciel Meghan Markle otrzymał statuetkę, której nie przyznaje się co roku.

Tyler Perry - milioner, producent filmów - otrzymał swojego pierwszego Oscara. Kategoria? Inna niż wszystkie, bo niezwiązana z filmami. Perry został wyróżniony za swoją działalność charytatywną.

Glenn CloseTego nie było w scenariuszu. Glenn Close swoim twerkiem ożywiła nudną galę

Oscary 2021. Tyler Perry z Oscarem

Przyjaciel Meghan Markle został doceniony za działania, jakie prowadzi od lat. I nie zauważono go tylko dlatego, że zapewnił księciu Harry'emu i jego żonie schronienie w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku po tym, jak po opuszczeniu posiadłości w Kanadzie nie mieli się gdzie podziać. Tyler Perry w ostatnich latach wspierał m.in. czarnoskóre społeczności w USA (zwłaszcza rodziny, które doświadczyły przemocy ze strony państwa i służb porządkowych), osoby starsze, niezamożne, samotne. Choć pracę charytatywną wykonuje się nie dla nagród, to Tylera, producenta filmowego, nagrodzono specjalnym Oscarem.

Jego statuetka to tak naprawdę nagroda za działalność humanitarną im. Jeana Hersholta, ale statuetka niczym nie różni się od pozostałych rozdanych tej samej nocy. Nie jest jednak przyznawana każdego roku - w ostatnich dziesięciu latach było tylko pięcioro laureatów.

Nagrodę wręczała Viola Davis, która tak zapowiedziała swojego kolegę:

Tyler wie, co to znaczy być głodnym, być bezdomnym, nie czuć się bezpiecznie. Kiedy robi zakupy dla 1000 swoich sąsiadów, wspiera kobiety w schronisku, albo po cichu płaci czesne dla ciężko pracującego ucznia - Tylera łączy z nimi jego przeszłość.

I rzeczywiście, Tyler Perry - choć dziś jest multimilionerem z własnym studio produkującym filmy - w młodości nie było go stać na czynsz, został wyrzucony z mieszkania i mieszkał w swoim samochodzie przez trzy miesiące. W tym czasie tworzył scenariusze - z różnym skutkiem, ale z każdym kolejnym rokiem stawał się coraz bardziej rozpoznawalny w czarnej społeczności jako twórca nie-biały. Po 15 latach ciężkiej pracy wreszcie mógł powiedzieć, że odniósł sukces.

Margot RobbieOscary 2021. Margot Robbie w nowej fryzurze bryluje na czerwonym dywanie

Zobacz wideo Największymi wygranymi Oscarów w 2021 zostaną Netflix i Amazon?

Prócz tworzenia scenariuszy zajmował się też reżyserią i aktorstwem - nie przeszkodziły mu w tym nieukończone szkoły. Jak mówił w rozmowie z "Forbes", wszystko, co potrafi, wyniósł z własnego doświadczenia. Jednak największe pieniądze przyniosła mu znajomość i współpraca z Oprah Winfrey. Od momentu, w którym zaczął zarabiać, angażował się w różne inicjatywy społeczne. Oferował nagrody za odnalezienie zaginionych, pomagał finansowo rodzinom, których członkowie zostali zabici przez policję amerykańską, pomagał bezdomnym, oddawał pieniądze na odbudowę po katastrofach naturalnych. Wszystkie te działania zostały dostrzeżone przez Amerykańską Akademię Filmową, która specjalną nagrodą wyróżnia osoby związane z branżą rozrywkową, wyróżniające się działalnością filantropijną.