Królowa Elżbieta II nie była pierwszą miłością księcia Filipa. Był zakochany na zabój w brunetce z Kanady. Zostawił ją

Książę Filip po raz pierwszy zakochał się już jako nastolatek. Oddał swe serce Kanadyjce z niebieskimi oczami. Wizja wygodnego życia w pałacu wzięła górę.

O złym stanie zdrowia księcia Filipa mówiło się od połowy lutego, kiedy 99-letni mąż królowej trafił do szpitala, by po kilkunastu dniach przejść operację serca. Po udanym zabiegu, po miesiącu (16 marca), wrócił na zamek, jednak 9 kwietnia zmarł. Świat opłakuje męża brytyjskiej monarchini, a media opisują jego życie. Choć u boku Elżbiety II spędził 73 lata, pierwszą wybranką jego serca była niejaka Margaret Osla Benning.

Zobacz wideo Rodzina królewska świętowała urodziny królowej

Królowa Elżbieta II nie była pierwszą miłością księcia Filipa. Był zakochany na zabój w pięknej brunetce z Kanady

Książę Filip po raz pierwszy spotkał Elżbietę w 1934 roku, jednak oboje byli dziećmi i nikt nie myślał poważnie o ich zeswataniu. Coś innego wydarzyło się jednak pięć lat później, kiedy wuj Filip zapragnął, by młody mężczyzna zamieszkał kiedyś na brytyjskim dworze. Choć przyszły książę Edynburga nie myślał poważnie o trzynastoletniej wówczas córce króla, z czasem wizja wygodnego życia w pałacu wzięła górę. W międzyczasie Filip spotykał się jednak z Kanadyjką, Margaret Osla Benning. Z opowieści świadków wynika, że mężczyzna był zakochany po uszy w pięknej  brunetce o niebieskich oczach, ale nie mógł w pełni rozwijać tej relacji, ponieważ ciągle podróżował - służył w marynarce wojennej.

Królowa Elżbieta i książę FilipElżbieta i Filip byli małżeństwem 73 lata. Jego zdrady zamiatano pod dywan, o oddzielnych sypialniach wiedział cały dwór

Filip i Małgorzata poznali się za czasów, kiedy ona pracowała w fabryce samolotów Hawker-Siddeley w Slough niedaleko Londynu. Kobieta dotarła do Europy tuż po rozwodzie rodziców. Początkowo osiedliła się w Austrii, gdzie kończyła szkołę, po czym przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Choć, jeśli wierzyć plotkom, miała zapewnienie Filipa, że zostanie jego żona, ułożyła sobie życie u boku Johna Hennikera-Majra, z którym miała dwóch synów i dwie córki. Zmarła w 1974 roku w wieku 53 lat. Miała raka.

Nie żyje książę Filip. Mąż królowej Elżbiety II odszedł w wieku 99 latKsiążę Filip nie żyje. Sztywna etykieta nie dała mu stworzyć wymarzonego małżeństwa

Więcej o: