Taco Hemingway pobił rekord na Spotify. Nie dokonał tego przed nim żaden polski artysta. Jest miliard!

Taco Hemingway ma powód do radości! Dzięki swoim fanom stał się pierwszym polskim twórcą, którego odsłuchano na Spotify ponad miliard razy.

Taco Hemingway, a przede wszystkim jego fani, mają powody do dumy. Dzięki ogromnej rzeszy wiernych słuchaczy raper jest pierwszym polskim twórcą, którego utwory odsłuchano na Spotify ponad... miliard razy.

Zobacz wideo Spotify, YouTube Music, Tidal czy Apple Music? Porównujemy najpopularniejsze aplikacje muzyczne

Taco Hemingway ma miliard (!) odtworzeń w serwisie Spotify

Informację o osiągnięciu artysty podał fanpage na Facebooku "Obliczenia i analizy w rapie". Jak czytamy w komunikacie, Taco dnia 6 kwietnia miał 1 074 120 867 odtworzeń na Spotify. 

Z samego rana otrzymałem wiadomość od jednego z fanów, że Filip Szcześniak prawdopodobnie przebił już barierę miliarda streamingów na Spotify, lecz nigdzie nie usłyszał takiej informacji. Faktycznie, miał rację. Taco Hemingway na ten moment (6 kwietnia) posiada 1 074 120 867 odtworzeń.

Z czego składa się ten sukces? Aż na 86,5 proc. odtworzeń to solowe projekty rapera (sześć albumów i sześć mini-albumów) i udział w projekcie Taconafide, a resztę stanowią kawałki, w których pojawił się gościnnie. 

Na ten olbrzymi sukces składają się przede wszystkim solowe projekty rapera oraz udział w Taconafide (86,5 proc.), ponieważ przyniosły one raperowi dokładnie 929 349 352 odsłuchania piosenek. Z kolei kawałki, na których gościnnie się udzielił (takie też liczą się do dorobku rapera) wygenerowały 144 780 515 odtworzeń (13,5 proc.). Na ten moment wyświetlenia Filipa przekraczają prawie 1,5-krotnie wszystkie odtworzenia Quebonafide.

Jak myślicie, gdyby Spotify było dostępne jeszcze w XX wieku, który spośród polskich artystów jako pierwszy miałby szansę zdobyć ten rekord?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.