Viola Kołakowska żeruje na śmierci Krzysztofa Krawczyka. "Dlatego krzyczymy, żebyście się nie szczepili"

Viola Kołakowska opublikowała na swoim Instagramie filmik, w którym nawiązuje do śmierci Krzysztofa Krawczyka. Gwiazda jednak nie skupiła się na postaci i dorobku artysty, wykorzystała za to okazję do szerzenia własnych, szkodliwych społecznie interesów.

Od kiedy media obiegła informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka, polscy artyści zaczęli wspominać piosenkarza, składając kondolencje najbliższym mu osobom. Do tego grona chciała dołączyć również Viola Kołakowska publikując na swoim InstaStories filmik, w którym nawiązuje do muzyka. Jak jednak można było przewidzieć, szybko znalazła "prawdziwą" przyczynę jego śmierci.

Zobacz wideo Viola Kołakowka oburzyła się paniką Polaków w obliczu koronawirusa. "Pogięło was"

Krzysztof Krawczyk, Ewa KrawczykMenedżer Krzysztofa Krawczyka opisał jego ostatnie chwile

Viola Kołakowska rozsiewa propagandę po śmierci Krzysztofa Krawczyka

Podważająca osiągnięcia medycyny orędowniczka teorii spiskowych przyznała w swojej relacji, że śmierć Krawczyka jest smutną wiadomością, gdyż sama darzyła go dużą sympatią. Zaraz po tym zaczęła łączyć śmierć muzyka ze szczepionkami i uprawiać nienaukową propagandę na temat wirusa.

Krzysztof Krawczyk zaszczepił się. Po szczepieniu miał kontakt z wirusem. I o to właśnie chodzi. Dlatego krzyczymy, żebyście się nie szczepili.

Komentarz Kołakowskiej jest niewłaściwy nie tylko dlatego, że podważa ogólnodostępną wiedzę naukową, ale również nijak nie koresponduje z oficjalnym oświadczeniem żony piosenkarza, która przyznała, że powodem jego śmierci nie był COVID-19. Nawet mimo tej wiadomości aktorka nie usunęła swojej relacji, w najlepsze czując się upoważnioną do informowania o przyczynie zgonu piosenkarza. Nie będziemy przytaczać w całości jej słów, bowiem nie mają one żadnego związku z wiedzą medyczną i są zwyczajnie szkodliwe. Mamy tylko nadzieję, że jedna Viola nie przekona pozostałych, że ponad 200 lat badań jest mniej ważne, niż słowa niezawodowej aktorki.

Efekt szczepionki widać w Wielkiej Brytanii

W Polsce szczepienia idą powoli, ale - na szczęście - idą. Tymczasem w Europie to Wielka Brytania wysunęła się w tej kwestii na prowadzenie. Dzięki szczepieniom Brytyjczycy (liderzy wśród szczepień przeciwko COVID-19) notują obecnie najniższą liczbę zgonów na skutek wirusa od miesięcy. Na Wyspach zmalała nie tylko liczba śmierci, ale i zakażeń koronawirusem. Szczepienie jest najskuteczniejszą formą walki z pandemią, a prawdopodobieństwo ochrony zaszczepionego przed wirusem sięga nawet 95 proc.

Matylda Damięcka, Krzysztof KrawczykDamięcka upamiętniła Krzysztofa Krawczyka poruszającą grafiką. "Ostatni rejs"

Każda zaszczepiona osoba przyczynia się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich - w tym Violi Kołakowskiej - do normalnego życia.

W Polsce z powodu COVID-19 zmarło do tej pory ponad 55 tysięcy osób. Liczba ta odpowiada liczbie ludności w całym Raciborzu.

Na świecie życie straciły prawie trzy miliony ludzi. To niemalże tyle, ile obecnie liczy sobie Armenia.

Więcej o: