Margaret komentuje decyzję TVP i wspiera Alicję Szemplińską "Je*ać Eurowizję"

Dla polskich artystów decyzja Telewizji Polskiej ws. konkursu Eurowizji nie jest obojętna. Wielu z nich otwarcie wspiera Alicję Szemplińską, która nie będzie reprezentować naszego kraju.

Wybór tegorocznego reprezentanta do konkursu Eurowizji wzbudził wiele emocji. Zamiast Alicji Szemplińskiej, która miała reprezentować nasz kraj rok temu (Eurowizja została odwołana z powodu pandemii) Telewizja Polska ogłosiła w czwartek nowego kandydata. Został nim prezenter Rafał Brzozowski. W obronie Alicji, która była przekonana, że to ona zawalczy w konkursie, staje wielu artystów, a wśród nich znalazła się Margaret.

Doda, Radosław MajdanDoda pręży smukłe ciało przed lustrem, a fan dopytuje o Majdana

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy

Margaret wspiera Alicję Szemplińską

To redakcja Plotka jako pierwsza poinformowała, że Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji. Szybko to się potwierdziło, mimo że do tego samego konkursu przygotowała się Alicja Szemplińska. Niestety po oficjalnym oświadczeniu TVP musiała pogodzić się z porażką. 

Margaret po ogłoszeniu werdyktu postanowiła wesprzeć koleżankę z branży. W komentarzu pod jej zdjęciem nie przebierała w słowach.

Alicja j*bać Eurowizję. Dawaj tę muzę. Czekamy - napisała.
Kocham Cię, królowo - odpowiedziała wdzięczna Alicja.

Oprócz Margaret młodą wokalistkę wsparli muzycy, którzy w ubiegłych latach brali udział w tym konkursie. Wśród nich był Groome, Roksana Węgiel, Cleo i Kasia Moś.

A jak taką decyzję tłumaczyła TVP? W odcinku "PnŚ", w którym poinformowano o wyborze Rafała Brzozowskiego, redaktor Mateusz Szymkowiak oznajmił widzom, że tak postanowili organizatorzy konkursu:

Eurowizja jest konkursem europejskich nadawców telewizyjnych. Ubiegłoroczne piosenki nie mogły pojechać w tym roku, w związku z tym TVP zdecydowała się na wybór wewnętrzny - mówił.

Jednak to mimo wszystko nie uciszyło niezadowolonych sympatyków Alicji Szemplińskiej.