Księżna Kate straciła sympatię Brytyjczyków, ale nie tylko ona. Przykre skutki wywiadu Meghan Markle i księcia Harry'ego

Według nowego sondażu, członkowie rodziny królewskiej szybko tracą sympatię. Duży wpływ miał na to wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah Winfrey.

Od kilku dni media na całym świecie analizują i komentują głośny wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah Winfrey. Na jaw wyszły szczegóły, o których opinia publiczna nawet nie śmiała myśleć. Najwięcej emocji wywołała informacja o panującym w szeregach rodziny królewskiej rasizmie oraz brak pomocy ze strony "firmy", kiedy Meghan miała problemy ze zdrowiem psychicznym i myślała o samobójstwie. Tuż po emisji rozmowy firma JL Partners przeprowadziła sondaż wśród Brytyjczyków, który ocenił sympatię względem rodziny królewskiej. Wyniki są dosyć zaskakujące.

Zobacz wideo Podsumowanie wywiadu Meghan i Harry'ego

Efekty wywiadu Meghan Markle i księcia Harry'ego. Księżna Kate traci sympatię. Kogo jeszcze nie lubią Brytyjczycy?

Wyniki sondażu zostały opublikowane przez Daily Mail i  bardzo dobrze pokazały, jak wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego wpłynął na sympatię członków monarchii. Pierwsze miejsce dla nikogo nie będzie zaskoczeniem. Zajmuje je oczywiście królowa Elżbieta II z poparciem 64 proc. (straciła dwa pkt proc.). Drugi na liście jest książę William z 62 proc. (strata siedem pkt proc.), a za nim księżna Kate z 56 proc. poparcia (oznacza to stratę aż ośmiu pkt proc. względem 2020 roku).

Poza podium znajduje się książę Harry, którego lubi 14 proc. przepytanych Brytyjczyków (strata 15 pkt proc.). Księcia Karola tylko 11 proc. (strata 13 pkt proc.).

Jeśli chodzi o najbardziej nielubianych członków rodziny królewskiej, to tutaj nic się nie zmieniło. Brytyjczycy nie raczą sympatią Meghan Markle i księcia Andrzeja. Wzrosła za to sympatia w stosunku do księcia Filipa (27 proc.) oraz księżnej Camilli (5 proc.). 

A jak wyglądałaby wasza lista?