Rasizm w rodzinie królewskiej. Bali się o kolor skóry Archiego. "Jak to będzie wyglądać?!"

Meghan Markle i książę Harry udzielili długo wyczekiwanego wywiadu Oprah Winfrey. Podczas dwugodzinnej rozmowy z dziennikarką opowiedzieli o swoim odejściu z brytyjskiego dworu. Nie obyło się bez zarzutów w stronę rodziny królewskiej, która miała okazać się rasistowska wobec Meghan, a także jej syna Archiego.

Wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah Winfrey z pewnością wstrząśnie rodziną królewską. Była książęca para poruszyła wiele niewygodnych dla monarchii wątków, z których z pewnością tej będzie  trudno się wytłumaczyć. Meghan Markle miała mieć myśli samobójcze, była uciszana, a jej syn dyskryminowany za kolor skóry, jeszcze przed narodzinami. O tym wszystkim po raz pierwszy opowiedzieli przed kamerą. 

Rodzina królewska bała się, że książę Archie będzie zbyt ciemny

Mimo że mamy XXI wiek, kolor skóry Meghan Markle od samego początku budził emocje wśród członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Okazuje się, że monarchia obawiała się tego "jak ciemna" będzie skóra Archiego. Rozważali nawet, że nie nadadzą mu książęcego tytułu, o czym w wywiadzie wspomniała matka chłopca. 

Jak to będzie wyglądać?! - wspomina pytania Meghan.

Oprah az na chwilę zamilkła, jak porażona, po czym ze zdziwieniem w głosie dopytywała: "Co?".

Niezręczną rozmowę na temat koloru skóry Archiego przeprowadzono z księciem Harrym, który niemiłe uwagi przekazał swojej żonie. Obydwoje nie chcą zdradzić, który z członków rodziny miał tak rasistowskie podejście do ich syna.

To rozmowa, którą nigdy się nie podzielę. Była bardzo niezręczna, a ja byłem zszokowany. Nie czułbym się komfortowo, gdybym powiedział, z kim rozmawiałem na ten temat - podsumował książę Harry.

W wywiadzie poruszono również wiele innych wątków, o których oczywiście też przeczytacie na Plotku.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

ZOBACZ TEŻ: Meghan Markle i książę Harry przechytrzyli dwór. Pobrali się trzy dni przed oficjalnym ślubem! "Nikt nie wiedział"

<<Reklama>> Książka o rodzinie Windsorów dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.