Netflix nakręci dokument o Britney Spears. Ma rzucić nowe światło na problemy gwiazdy

Choroba psychiczna, odwyk, a w końcu przejęcie kontroli nad majątkiem gwiazdy. Historia Britney Spears, oraz jej problemów, zostanie przedstawiona w filmie dokumentalnym, nad którym pracuje Netflix.

Britney Spears doczeka już drugiego filmu na swój temat. Pierwszy, noszący tytuł "Framing Britney Spears”, został wyemitowany jako odcinek pasma "The New York Times Presents" i wyświetlony przez platformę Hulu. Teraz Netflix zabiera się za produkcję konkurencyjnego filmu o tej samej historii. Dokument, podobnie jak jego poprzednik, ma rzucić nowe światło na problemy gwiazdy muzyki pop, które sięgają 2008 roku. To właśnie wtedy Britney Spears (mimo powrotu na scenę muzyczną) zaczęła wpadać w coraz większe tarapaty.

Netflix szykuje dokument o Britney Spears. Ma pokazać problemy wokalistki 

Po wydaniu płyty "Circus" media znów intensywnie zainteresowały się życiem prywatnym Britney. Choć od najmłodszych lat wzrastała w świetle reflektorów, to właśnie mediom i paparazzi jej fani przypisują winę za problemy i "zniszczenie" ich idolki.

 

To właśnie w 2008 roku Britney Spears zaczęła się dziwnie zachowywać, a jedną z oznak kryzysu było ogolenie głowy na łyso. Problemy na tle psychicznym zaprowadziły ją na oddział psychiatryczny. Była też na odwyku z powodu uzależnienia od narkotyków. Straciła także prawa rodzicielskie do dwójki swoich dzieci. Sąd wkrótce orzekł, że gwiazda nie jest w stanie sama o sobie decydować i zarządzać majątkiem.

Tymczasową kuratelę nad artystką objął jej ojciec - Jamie Spears. Mimo upływu trzynastu lat, piecza ta nie została wycofana. Jednak 11 lutego br. odbyła się kolejna rozprawa sądowa w tej sprawie. Piosenkarka wywalczyła to, aby częścią jej majątku zarządzała wybrana przez nią firma Bessemer Trust. W ten sposób ojciec nie może już samodzielnie decydować o jej finansach.

Ruch #FreeBritney walczy o wolność piosenkarki

Fani wciąż śledzą poczynania Britney na sali sądowej. W obronie piosenkarki utworzyli nawet ruch #FreeBritney. Internauci twierdzą nawet, że Britney jest więziona przez swojego ojca i komunikuje się z nimi "tajnymi znakami" poprzez Instagrama. Zwolennicy ruchu chcą uwolnić gwiazdę spod opresji ojca i przywrócić jej pełną niezależność. Czy im się uda? Film Netfliksa może rzucić nowe światło na całą sprawę. Reżyserką dokumentu jest Erin Lee Carr. Na razie data premiery nie jest znana.

Zobacz wideo Britney Spears apeluje do fanów
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.