Królowa Elżbieta nie nadała narodzonemu prawnukowi żadnego tytułu. "Księżniczka Eugenia jest nieugięta"

9 lutego na świat przyszedł kolejny potomek rodziny królewskiej, syn księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka. Prawnuk monarchini zajął jedenaste miejsce w kolejce do tronu, wyprzedzając tym samym hrabiego Edwarda i księżniczkę Annę. W praktyce niemowlę nie otrzymało żadnego tytułu. Dlaczego?

Rodzina królewska poinformowała o narodzinach dziewiątego prawnuka monarchini. Imię syna księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka nie zostało jeszcze ujawnione, a już wiemy, że chłopiec nie otrzyma od Elżbiety II żadnego tytułu. Choć zajął jedenaste miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, nie będzie w przyszłości pełnił królewskich obowiązków. Dlaczego? Nie zgadza się na to jego matka. 

Królowa Elżbieta II zakazuje odkurzania dywanów w pałacu Buckingham. Powód? ZaskakującyKrólowa Elżbieta II zakazuje odkurzania dywanów w Pałacu Buckingham. Powód? Zaskakujący

Księżniczka Eugenia zadecydowała o przyszłości syna

Anonimowe źródło "Daily Mail" twierdzi, że królowa w każdej chwili może nadać nowo narodzonemu prawnukowi należny mu tytuł. Sęk w tym, że nie została o to poproszona, ponieważ na tę formalność nie zgadza się matka chłopca. Księżniczka Eugenia nie chce, by jej syn kiedykolwiek pełnił obowiązki królewskie. Sama również prowadzi życie z dala od powinności, które automatycznie "nałożył" na nią rodowód. Marzy, by skupić się na karierze i wychowywaniu dziecka

Eugenia jest nieugięta i chce trzymać swoje dziecko z dala od centrum uwagi tak bardzo, jak to tylko możliwe. Nie przejmie patronatów pozostawionych przez Harry'ego i Meghan i nie będzie ich zastępować podczas publicznych wydarzeń - donosi informator brytyjskiego tabloidu. 
 

Przypomnijmy, że ani Eugenia, ani jej starsza siostra Beatrice nie są utrzymywane ze środków publicznych i nie otrzymują finansowanej z budżetu państwa ochrony policyjnej. Ich udział w oficjalnym życiu rodziny królewskiej jest znikomy. Czasami jedynie pojawiają się na ważnych wydarzeniach i zorganizowanych przez Elżbietę II przyjęciach. 

Dziewczyny nadal będą wspierać organizacje charytatywne, które są im bliskie i będą wykonywać dla nich niesamowitą pracę, ale na tym skończą się ich królewskie obowiązki - podaje źródło "Daily Mail". 

Księżniczka EugeniaKsiężniczka Eugenia urodziła! Na świecie pojawiło się pierwsze dziecko pary

Księżniczka Eugenia na co dzień pracuje jako dyrektorka w londyńskiej galerii sztuki. Chce uchronić nowo narodzonego syna od skandali rodziny królewskiej.

Zobacz wideo Tak księżniczka Eugenia świętowała z mężem drugą rocznicę ślubu!
Więcej o: