Joanna Przetakiewicz szczerze o uzasadnieniu wyroku ws. aborcji. "Kobiety czują się coraz bardziej bezbronne"

Joanna Przetakiewicz, specjalnie dla Plotka, zdecydowała się skomentować uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Gwiazda ma żal do rządzących.

27 stycznia, tuż przed godziną 16, Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji. Stało się to niemal po 100 dniach od ogłoszenia wyroku w październiku. Obywatelki w całej Polsce natychmiast zdecydowały się wyjść na ulicę i protestować, by głośno wykrzyczeć swoje niezadowolenie kontrowersyjną decyzją, według której aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Niektóre z gwiazd już potępiły opublikowanie uzasadnienia, a dołączyła do nich również Joanna Przetakiewicz.

Zobacz wideo Majka Jeżowska również wspiera kobiety

Joanna Przetakiewicz szczerze o uzasadnieniu wyroku ws. aborcji. "Kobiety czują się coraz bardziej bezbronne"

Właścicielka marki modowej "La Mania" specjalnie dla Plotka postanowiła skomentować decyzję Trybunału Konstytucyjnego, która na nowo zelektryzowała kobiety w całej Polsce. Przetakiewicz uważa, że rząd bardzo pogłębia kryzys w kraju.

Szok. Niesamowite, że rząd pogłębia kryzys społeczny w tak trudnym momencie. Rozpacz, frustracje, bezradność.

Dalej dodała, że kobiety w Polsce czują się coraz bardziej bezbronne. Wprost mówi, że są po prostu ignorowane.

Kobiety czują się coraz bardziej bezbronne, niesłuchane, zignorowane - powiedziała w rozmowie z Plotkiem.

Protesty w kraju rozpoczęły się niemal od razu po tym, jak decyzja Trybunału Konstytucyjnego została podana w mediach. Podobno polski rząd nie ma zamiaru czekać i jeszcze w środę 27 stycznia w Dzienniku Ustaw zostanie opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.