Takiej królowej Letizii jeszcze nie widzieliśmy. Zawsze elegancka, a teraz włożyła spodnie i ciężkie buty. Nie bez powodu

Hiszpańska królowa Letizia pojawiła się w mieście Honduras, które zostało zniszczone przez huragany Eta i Iota.

Hiszpańska królowa Letizia ma wielkie serce. Po tym, jak miasto Honduras, znajdujące się w Ameryce Środkowej, zostało zniszczone przez huragany Eta i Iota, ruszyła na pomoc poszkodowanym. Członkini rodziny królewskiej spędziła na miejscu dwa dni, pomagając i solidaryzując się z miejscową ludnością.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Królowa LetiziaKrólowa Letizia stanowi zagrożenie dla księżnej Kate? Udowodniła, że jest ikoną stylu. Zachwyciła w lawendowej stylizacji

Królowa Letizia pomaga poszkodowanym

Królowa przebywała w Hondurasie wraz z sekretarzem stanu ds. współpracy międzynarodowej Angelesą Moreno Bau. Do Hiszpanii zamierzają wrócić w środę wieczorem. Letizia należy do zespołu, który przybył z pomocą i dostarczył 120 ton ładunku, zawierającego m.in. szybkie testy na COVID, jedzenie i ubrania.

Według Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, sam huragan Eta dotknął ponad 4,3 miliona mieszkańców Ameryki Środkowej, w tym trzy miliony Honduran. Te liczby wzrosły dopiero, gdy Iota, kolejny sztorm kategorii czwartej, uderzył w region.

Pogrzeb Piotra MachalicyZnamy szczegóły pogrzebu Piotra Machalicy. Rodzina aktora ma do żałobników ważną prośbę

Do tego rodziny z Hondurasu cierpią z powodu dewastacji ekonomicznej spowodowanej pandemią koronawirusa, a także chronicznych problemów przemocy i ubóstwa.

To już druga wizyta monarchini w Hondurasie. Jej pierwsza wizyta miała miejsce w 2015 roku.

Skromna stylizacja

Serwis Dailymail przy okazji zwrócił uwagę na stylizację królowej, która zawsze jest elegancka i stylowa, ale teraz wybrała zupełnie inny zestaw ubrań. Miała na sobie zwykłe spodnie, koszulę i ciężkie buty. Oczywiście była to stylizacja stosownie dobrana do okazji. Pomoc poszkodowanym w Hondurasie to nie jest okazja do prezentowania się w wymyślnych stylizacjach. Nikt jednak nie podejrzewałby królowej o brak wyczucia, dlatego jej look zupełnie nie dziwi. Zupełnie inaczej było w przypadku Melanii Trump, która w szpilkach poleciała oglądać efekty huraganu.

Królowa LetiziaKrólowa Letizia East News