Martyna Wojciechowska opowiedziała historię kobiety, której ogień poparzył większość ciała. Zdjęcia poruszyły fanów

Martyna Wojciechowska opowiedziała w sieci historię Turii Pitt, kobiety, której ciało zostało poparzone w sześćdziesięciu procentach. Historia biegaczki, która dziś zajmuje się motywowaniem ludzi, stała się inspiracją dla wielu osób.

Martyna Wojciechowska na swoim Instagramie dzieli się z fanami historiami kobiet, których trudny los może stać się inspiracją do działania. Dziennikarka od 2009 roku prowadzi dokumentalny program "Kobieta na krańcu świata", na planie którego spotkała niesamowite postaci. Martyna w 2014 roku podczas jednej ze swoich zagranicznych podróży poznała Kabulę, ofiarę przemocy wobec osób z albinizmem w Tanzanii. Dziewczynka stała się bohaterką dokumentu "Ludzie Duchy", a w 2017 roku Wojciechowska adoptowała ja.

Martyna Wojciechowska i KabulaWojciechowska pochwaliła się sukcesem Kabuli. "Nieprawdopodobna dziewczyna"

Martyna Wojciechowska opowiedziała historię Turii Pitt

Martyna tym razem pokazała na instagramowym profilu poruszające zdjęcia Turii Pitt, poparzonej w pożarze australijskiego buszu. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas stukilometrowego ultramaratonu:

Każda z nas jest piękna. Czy umiemy to dostrzec? Turia Pitt była młodą, utalentowaną biegaczką. W 2011 roku wzięła udział w australijskim 100-kilometrowym ultramaratonie. Trasa przebiegała przez teren zagrożony pożarem, jednak organizator nie zdecydował się na wyznaczenie nowej i nie poinformował zawodników o ryzyku.

W pożarze w buszu 60 procent ciała Turii uległo poparzeniu:

Turia przebiegała przez busz, kiedy wybuchł pożar. Ogień otoczył ją błyskawicznie i odciął drogę ucieczki. Cudem wyszła z pożaru żywa, ale ponad 60 procent jej ciała uległo poparzeniu, a lekarze byli ostrożni w rokowaniach, czy przeżyje. Przeszła ponad 200 operacji, amputowano jej palce, ciało pokryte jest w znacznym stopniu grubymi bliznami i zupełnie nie przypomina siebie sprzed wypadku.
 

Kobieta przeszła dwuletnią rekonwalescencję, po której przyznała, że o pięknie świadczy przede wszystkim pewność siebie:

Przez 2 lata musiała chodzić w specjalnej masce ochronnej. Ściągnęła ją w programie na żywo i powiedziała: "Już jej nie potrzebuję. To wiadomość dla wszystkich kobiet: Pewność siebie to piękno.
Zobacz wideo Martyna Wojciechowska staje w obronie środowisk LGBT. „Każdy ma prawo być tym, kim chce być”

Dziennikarka opowiedziała o niesamowitej odwadze Turii. Kobieta została trenerką motywacyjną, jest szczęśliwą mamą, a jej historia poradzenia sobie z traumatycznym przeżyciem stała się inspiracją dla wielu ludzi:

Dzisiaj Turia jest szczęśliwą kobietą, mamą i trenerką motywacyjną, która inspiruje ludzi na całym świecie. Nie zatrzymała się. Ukończyła Ironmana, opłynęła łodzią Polinezję Francuską i napisała kilka książek. Zajrzyjcie koniecznie na jej konto i złapcie dobrą energię i ciepło, które od Niej bije.

Pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy internautów, których historia Turii zainspirowała do działania:

Jest piękna i silna.
Piękny przykład silnej i wytrwałej kobiety.
To jest prawdziwa siła.

Martyna WojciechowskaMartyna Wojciechowska w szczerym wyznaniu. "Czy poroniłam kiedyś ciążę? Tak"

Zobaczcie zdjęcia Turii Pitt. Cieszymy się, że Martyna Wojciechowska tak aktywnie promuje osoby, których historie zmieniają przepełniony stereotypami światopogląd.