Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu. Otrzymali wyjątkowy prezent od prawnuków

Święto w rodzinie królewskiej. Królowa i książę Filip są małżeństwem od 73 lat. Z tej okazji opublikowano ich najnowsze zdjęcie.

Za sprawą 4. sezonu serialu "The Crown" o brytyjskiej rodzinie królewskiej jest ostatnio bardzo głośno. Kontrowersje wokół produkcji nie przeszkodziły jednak królowej Elżbiecie II i księciu Filipowi w celebracji ważnego dla nich święta. 20 listopada mijają 73 lata od ich ślubu.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu

W dobie mediów społecznościowych internauci są niejako zaproszeni do celebrowania razem z rodziną królewską. Na oficjalnych profilach royalsów na Instagramie pojawiają się specjalne posty z okazji świąt w familii. Tak też było i tym razem, a mowa oczywiście o 73. już rocznicy ślubu królowej Elżbiety II oraz księcia Filipa. Światło dzienne ujrzała okolicznościowa fotografia wykonana kilka dni temu w zamku w Windsorze. Widzimy na niej uśmiechniętych małżonków oglądających prezent od prawnuków, księcia George'a, księcia Luisa i księżniczki Charlotte. Najmłodsi członkowie rodziny królewskiej przygotowali dla nich okolicznościową kartkę z życzeniami.

 
Ta nowa fotografia została opublikowana z okazji jutrzejszej 73. rocznicy ślubu Królowej i Księcia Edynburga. Na zdjęciu Jej Królewska Mość i Jego Królewska Wysokość patrzą na rocznicową kartkę wykonaną przez księcia George'a, księżniczkę Charlotte i księcia Luisa, obok innych kartek i listów wysłanych przez sympatyków. Zdjęcie zostało zrobione przez @Chrisjacksongetty w Oak Room w zamku Windsor na początku tego tygodnia - czytamy w opisie okazjonalnej fotografii.

Królowa Elżbieta II i książę Filip pobrali się w 1947. Mimo że dożyli razem późnej starości, to między nimi nie zawsze układało się kolorowo. Ona zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia, on nie poskromił kochliwej natury. Pomogła im separacja. Nawet dziś nie mieszkają razem i zdarza im się nie widzieć parę tygodni. Fani serialu "The Crown" mogli zobaczyć, że Filip miał wielki problem, by w czasie koronacji oddać hołd żonie, klękając przed nią. Czy to jedynie fantazja scenarzystów? Nie do końca, wątki serialu są oparte na tematach, które nie są może uznawane za oficjalne, ale o których od lat mówi się w kuluarach.

Więcej o: