Księżna Camilla otwarcie powiedziała Kate, że nie chce, by ta została królową małżonką. "W Pałacu panuje chaos"

Książę Karol jest najdłużej czekającym na koronację następcą tronu w historii brytyjskiej monarchii. Jego żona Camilla nie dopuszcza do siebie myśli, że to właśnie on mógłby zostać pominięty w kolejce do objęcia władzy. Bowles nie chce, by królową została Kate Middleton.

Coraz częściej mówi się o abdykacji królowej Elżbiety II. Pretendentami do tronu są dwie najpopularniejsze pary książęce - Karol i Camilla oraz William i Kate. Brytyjskie media spekulują, że to właśnie wnuczek monarchini przejmie jej obowiązki, a tym samym Middleton uzyska tytuł królowej małżonki. Doniesienia te mocno poruszyły Camillę Parker Bowles. Druga żona księcia Karola od piętnastu lat czeka na "awans" męża, dzięki któremu mogłaby szczycić się mianem władczyni - choć termin ten wykorzystywałaby tylko w teorii. Macocha Williama nie kryje się ponoć ze swoją niechęcią do Kate i otwarcie powiedziała młodszej księżnej, że nie chce, by ta została królową. 

Konfrontacja Camilli i Kate?

Kate Middleton jest uwielbiana przez większość Brytyjczyków. W przeciwieństwie do księżnej Camilli, żona Williama zyskała ogromną popularność i sympatię obywateli, dlatego nie dziwi fakt, że to właśnie ona widziana jest w oczach opinii publicznej jako następczyni tronu. Oczywiście w praktyce królem zostałby wnuczek monarchini William, a Kate "jedynie" królową małżonką, jednak tego faktu nie może przeboleć ani książę Karol, ani jego żona. Camilla miała ponoć poruszyć tę kwestię podczas jednej z rozmów z Middleton. 

Doszło do konfrontacji pań, choć jej przebieg i wyniki nie są znane. Anonimowy informator magazynu "In Touch" opisał tę sytuację w kilku słowach. 

William zostanie królem, a Kate królową. Camilla nie jest z tego zadowolona i powiedziała o tym Kate, dlatego teraz w Pałacu panuje prawdziwy chaos.

Inni członkowie rodziny królewskiej twierdzą, że Kate ma większe predyspozycje do pełnienia funkcji królowej małżonki. 

Jest pierwszą i jedyną żoną Williama, więc ma wszystkie odpowiednie kwalifikacje. Jest aktywna w mediach społecznościowych i nie czuje dyskomfortu podczas udzielania wywiadów telewizyjnych. Kiedyś nie pojawiała się na imprezie bez obecności męża, a teraz sama uczestniczy w wielu oficjalnych uroczystościach, co oznacza, że jest gotowa zostać królową - powiedział w rozmowie z "US Weekly" mieszkaniec dworu, który chciał zachować anonimowość. 

Według Was na miano "queen consort" bardziej zasługuje Kate, czy jednak Camilla?

Wejdź na Avanti24.pl i zobacz najmodniejsze produkty tego sezonu!

Zobacz wideo Księżna Kate angażuje się w sprawy społeczne Wielkiej Brytanii!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.