Izabela Janachowska dodała poruszający wpis. Nigdy wcześniej nie mówiła, że straciła ciążę. "Czuję w sercu żal i tęsknotę"

Izabela Janachowska nie zgadza się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Gwiazda opublikowała poruszający wpis.

Izabela Janachowska jest dziś szczęśliwą żoną Krzysztofa Jabłońskiego i mamą Christophera Alexandra. Okazuje się jednak, że w jej życiu nie zawsze gościła radość. Izabela Janachowska straciła bowiem pierwszą ciążę, o czym opowiedziała w najnowszym wpisie.

Zobacz: Gwiazdy protestują po wyroku TK ws. aborcji. Na ulice Warszawy wyszli m.in. Trzaskowscy, Musiał, Zborowska

Izabela Janachowska straciła pierwszą ciążę

Coraz więcej gwiazd protestuje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zdecydował, że aborcja w przypadku ciężkich wad genetycznych i śmiertelnych chorób płodów jest niezgodna z Konstytucją. Gwiazdy dzielą się swoimi wstrząsającymi historiami w sieci. Na jaw wyszło, że Aleksandra Żebrowska czy Joanna Koroniewska straciły kilka ciąż. Do tego grona dołączyła Izabela Janachowska, która opowiedziała o swojej stracie. Gwiazda opublikowała piękne zdjęcie z ciążowej sesji i napisała poruszający post.

Kiedy robiłam to zdjęcie wiedziałam, że noszę pod sercem zdrowego chłopczyka, którego spotkam za kilka tygodni. Czułam radość i spokój- najwspanialsze, co może czuć kobieta w takiej sytuacji. Pierwszą ciążę straciłam i mimo, że zapewniano mnie, że tak się zdarza i nie ma w tym mojej winy do dziś czuję w sercu żal i tęsknotę - napisała Izabela Janachowska.
 

Gwiazda dodała, że nie wie, co by zrobiła, gdyby dowiedziała się, że jej dziecko jest śmiertelnie chore i umrze w bólu chwilę po narodzinach. Podkreśliła jednak, że chciałaby mieć wybór i nie można nikogo zmuszać do bycia bohaterem. Jej zdaniem obecny wyrok TK to krok w stronę totalitaryzmu, przejęcia kontroli nad ciałami i umysłami obywateli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.