Anna Lewandowska po raz pierwszy skomentowała sytuację kobiet w Polsce. "Jest mi dziś bardzo smutno"

Anna Lewandowska również postanowiła wypowiedzieć się na temat kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Nie zabrakło poruszającej fotografii.

W czwartek po południu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczenie aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracającego upośledzenia płodu jest niezgodne z Konstytucją RP. Wiele gwiazd krytycznie skomentowało tę decyzję, a kilka z nich podzieliło się swoimi poruszającymi historiami. Wśród nich była Joanna Koroniewska, która zdradziła, że "ma dwoje dzieci, ale ciąż miała osiem". Teraz na ten trudny temat postanowiła wypowiedzieć się również Anna Lewandowska.

Zobacz wideo Lewy wymiękł po treningu z żoną

Anna Lewandowska o decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Żona Roberta Lewandowskiego raczej unika angażowania się w sprawy polityczne. To właśnie dlatego jej najnowszy post wzbudził tak ogromne zainteresowanie wśród użytkowników Instagrama. Anna postanowiła nawiązać w nim do sytuacji kobiet w Polsce, która diametralnie się zmieniła po wydanej przez Trybunał Konstytucyjny decyzji. Oprócz smutnych słów możemy także zobaczyć czarno-białą fotografię, na której Lewandowska w maseczce patrzy zamyślona w dal.

Zawsze, a teraz szczególnie, powinniśmy się wspierać, a nie dzielić. Bycie kobietą i bycie matką to odpowiedzialność oparta na miłości. Wierzę w kobiety, wierzę w miłość, wierzę w wolność i jest mi dziś bardzo smutno...
 

Internautki i internauci docenili to, że ich idolka zabrała głos w tak ważnej sprawie.

Ma pani rację!
Aniu, dziękuję za Twoje stanowisko.
Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę w Polsce...
To smutne jest. Wierzmy, że to się zmieni. Teraz wsparcie nam jest potrzebne.

Myślicie, że Robert Lewandowski również publicznie skomentuje sytuację w Polsce?

Więcej o: