Gwiazdy reagują na decyzję Trybunału Konstytucyjnego. "Masz ku*wa rodzić. Kobieta w Polsce niewolnicą"

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczenie aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracającego upośledzenia płodu jest niezgodne z Konstytucją RP. Polskie gwiazdy mocno zareagowały na tę decyzję.

W czwartek, 22 października, Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie dopuszczalności aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracającego upośledzenia płodu. Mimo że wiele obywatelek i obywateli sprzeciwiało się zaostrzaniu prawa, orzeczenie o niezgodności z Konstytucją RP zapadło większością głosów. Na tę decyzję zdążyło już zareagować wiele gwiazd. Swój sprzeciw wyrazili między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Trybunał Konstytucyjny orzekł ws. aborcji z powodu ciężkich wad płodu. Gwiazdy reagują

Anja Rubik

I się stało... To wyrok na Polki i polskie rodziny. Polska 2020. Prawo ingeruje w najbardziej prywatne decyzje życiowe obywateli! To prawo w szczególności uderzy w najuboższe kobiety i rodziny w Polsce!!! Propagandowy cel zostanie osiągnięty - oficjalne statystyki aborcji spadną. Ale aborcje będą odbywały się nadal, tylko w większym strachu, osamotnieniu i często w nieodpowiednich warunkach, które mogą zagrażać życiu kobiety.
 

Paulina Młynarska

Zrobili to. Następna stacja: zakaz aborcji po gwałcie, także na dziewczynce.
 

Michał Piróg

Masz ku*wa rodzić... Kobieta w Polsce 2020 niewolnicą, za którą decyzje nadal podejmuje pan.
 

Maja Hirsch

Z oficjalnych danych wynika, że w 2019 roku w polskich szpitalach wykonano 1100 zabiegów przerwania ciąży. W tym 1074 z przyczyn embriopatologicznych. Aż 98 proc. terminacji ciąży wykonuje się w związku ze stwierdzeniem ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.
To tylko rządowe, oficjalne statystyki. Rzeczywistość wygląda inaczej, a organizacje kobiece szacują, że rocznie ok. 100-150 tys. kobiet dokonuje w Polsce aborcji. Dzisiejszy wyrok Trybunału pozbawił Polki prawa do decyzji i skazał na konieczność noszenia chorych płodów i rodzenia śmiertelnie chorych dzieci.
 

Mateusz Damięcki

I tak właśnie zaczyna się koniec. Tylko czemu znów kobiety muszą za nasz wszystkich cierpieć i brać całą robotę na swoje barki...
 

Hanna Lis

Kolejny z wielu czarnych dni dla Polski pod rządami fundamentalistów. Podszywający się pod sędziów panowie i panie w Trybunale Konstytucyjnym wydali właśnie wyrok na kobiety. Hańba!

Hanna LisHanna Lis https://www.instagram.com/hanna_lis/

Martyna Wojciechowska

To, co się dziś stało to skazanie tysięcy kobiet na cierpienie. Zwracam się zatem z pytaniem do ludzi odpowiedzialnych za tę decyzję: Jak nasze państwo jest przygotowane do niesienia pomocy kobietom, które zmusi do urodzenia nieodwracalnie uszkodzonych płodów? Temat braku wystarczającej pomocy osobom niepełnosprawnym jest poruszany od lat. Protesty wspaniałych rodziców takich dzieci od lat spychane są na margines. Nie dostają odpowiedniej pomocy, wparcia, są zostawieni sami sobie.
 

Kuba Wojewódzki

 

Monika Olejnik

W środku pandemii Trybunał Konstytucyjny uznał: aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucja?. Rozpocznie się Piekło Kobiet!!!!!! Czy doradczyni społeczna pana prezydenta zabierze głos?
 

Całą sprawę skomentował również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski

Nieprawdopodobny cynizm tej władzy. Partyjni figuranci chcą zastąpić sumienie. Zaostrzyć prawo aborcyjne i skazać kobiety na niewyobrażalne cierpienie. A wszystko po to, żeby zasłonić nieudolność w walce z koronawirusem. I ci ludzie mają czelność pouczać nas, czym jest odpowiedzialność. Hańba!

Rafał TrzaskowskiRafał Trzaskowski instagram/trzaskowskirafal

Matylda Damięcka opublikowała swój sprzeciw za pomocą wymownej grafiki. Postać ma na niej zawiązane oczy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.