Kazik Staszewski jednak nie chce być grany w Radiowej Trójce. "Żądam wycofania piosenki"

Kazik Staszewski zwrócił się do władz Radiowej Trójki. Artysta nie chce być grany na antenie.

Wciąż nie cichną emocje wokół afery związanej z usunięciem piosenki Kazika Staszewskiego z Listy Przebojów Radiowej Trójki. Przypomnijmy, że chodzi o utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym artysta odniósł się do otwarcia cmentarza dla Jarosława Kaczyńskiego. Decyzja władz radia zbulwersowała środowisko muzyków.

Kazik Staszewski też bojkotuje Trójkę

Po tym jak piosenka Kazika w dziwnych okolicznościach zniknęła z radia, kilku pracowników stacji postanowiło zakończyć pracę w Trójce. Największym szokiem było odejście Marka Niedźwieckiego - jednej z twarzy Polskiego Radia. Artyści także zareagowali na cenzurę. Dawid Podsiadło, Organek i wielu innych zażądało zaprzestania grania ich utworów na antenie Trójki. Sytuację skomentował także Maciej Musiał.

Co ciekawe zespół Kult jeszcze wczoraj ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że słuchacze mogą już normalnie głosować na piosenkę "Twój ból jest lepszy niż mój" w Liście Przebojów. Postawa muzyków zawiodła fanów, którzy spodziewali się po Staszewskim bojkotu Trójki. Wygląda na to, że Kazik przemyślał jednak całą sprawę i zmienił swoje podejście.

W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego - napisał Staszewski w ostatnim poście na oficjalnym profilu zespołu Kult na Facebooku.

Tym razem fani zespołu w pełni poparli tę decyzję.

Smutne, ale tak trzeba.

No i doczekaliśmy się reakcji. Brawo!

Kaziu zawsze rozwalałeś system, ale teraz to na grubo - czytamy w komentarzach.

Jak widać cała sytuacja przybrała rangę ogólnopolskiego skandalu. Co więcej, tematem zainteresowały się też światowe media. To nienajlepsza wizytówka dla Polski...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.