Kazik Staszewski wraca na listę przebojów Trójki. Kult zachęca do głosowania. Internauci: Zachowajcie się przyzwoicie

Kazik powrócił na listę przebojów Trójki, a Kult zachęca na Facebooku do oddawania głosów. Nie spotkało się to z entuzjazmem fanów zespołu. Sprawę skomentowała również Doda.

Nie milkną echa afery w Programie Trzecim Polskiego Radia. Przypomnijmy, że piosenka Kazika, w której krytykuje postawę Jarosława Kaczyńskiego, została usunięta z Listy Przebojów, co wywołało medialną burzę. Z radiem pożegnał się m.in. Wojciech Mann i Marek Niedźwiecki, a wielu muzyków bojkotuje rozgłośnie, aby wesprzeć Kazika. Jak się okazuje, nie do końca potrzebnie. 

ZOBACZ TEŻ: Maciej Musiał ostro o cenzurze w radiowej Trójce: Gdy wyrywasz człowiekowi język, nie udowadniasz, że jest kłamcą

Artyści solidarni z Kazikiem

Ocenzurowanie Kazika nie spodobało się innym muzykom, nawet tym, których piosenki są często grane w rozgłośni. Kasia Nosowska w osobistym wpisie porównała Radiową Trójkę do kurortu poza sezonem. Zaznaczyła również, że chce, aby jej piosenki powróciły na ich antenie dopiero, jak sytuacja będzie normalna. Podobne zdanie ma również Dawid Podsiadło

(...)Jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę, że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki - napisał na Facebooku. 

W ślady Kasi Nosowskiej i Dawida Podsiadło poszedł również Tomasz Organek oraz Artur Rojek. Solidarna postawa kolegów i koleżanek jest godna podziwu, jednak w tym wszystkim jest jeden znaczący zgrzyt. Na oficjalnym Facebooku zespołu Kult pojawił się komunikat, w którym grupa zachęca do głosowania na Kazika w liście przebojów Trójki. 

Informujemy, że obecnie można już głosować na Kazika w LP3 - czytamy na stronie zespołu. 

Internauci nie podzielają entuzjazmu zespołu co do powrotu Kazika na listę przebojów. 

Głosujcie, głosujcie, a piosenka i tak wyleci. Jeśli nie dołem, to górą, jak mawiał klasyk.

A nie warto mieć trochę godności? Prosicie o głosowanie w Trójce?

Środowisko muzyczne stanęło za wami murem, ogłaszając bojkot PR3 nie po to, aby teraz głosować na LP3. Zachowajcie się przyzwoicie - piszą oburzeni pod postem. 

Do przywrócenia Kazika na Listę Przebojów odniosła się również Doda. 

Podsiadło, Organek, Nosowska, Rojek i wielu innych wycofuje swoje piosenki z Trójki, a tymczasem Kult pisze dzisiaj: "Informujemy, że od dzisiaj można głosować na Kazika na Listach Przebojów Trójki" - napisała na Instatory gwiazda, załączając tym samym prześmiewczego gifa. 

DodaDoda instagram.com@dodaqueen

Skoro inni, topowi artyści w kraju na znak protestu sami blokują swoje piosenki na antenie Trójki, to dlaczego Kazik nie postąpił podobnie? 

Więcej o:
Komentarze (144)
Kazik Staszewski wraca na listę przebojów Trójki. Internauci są oburzeni, a swoje trzy grosze wtrąciła też Doda
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 47 razy 31

  W swiatowym rankingu Wolnosci Prasy - Polska spadla z miejsca 18 w roku 2016, na miejsce 62 dzis, cztery lata pozniej.

  Nic wiecej nie trzeba wiedziec. Te cztery lata cofnely nas o trzy dekady.

 • grundol1

  Oceniono 34 razy 22

  Tu nie chodzi o możliwość głosowania na Kazika. Tu o chodzi o bezczelne pomówienia Niedźwieckiego jakoby manipulował wynikami głosowań co jest wierutną bzdurą. Sprawa nie jest rozwiązana dopóki dyrekcja Trójki nie przeprosi Niedźwieckiego i Gila i nie przywróci wyników notowania numer 1998.

 • Kleofas Strzepiontko

  Oceniono 24 razy 14

  Mam 48 lat od 15 roku życia byłem fanem kultu...prawdopodobnie do dzisiaj. Jeśli Kazik nie odszczeka tego zachęcania do głosowania w trójce to... Kij mu w ryj.odtąd będę na niego mówił pisowski aparatczyk.

 • homo_lupus

  Oceniono 26 razy 14

  "Bo wszyscy artyści to prostytutki
  w oparach lepszych fajek, w oparach wódki..."

  Jak widać, najwyraźniej nie wszyscy, ale jakieś (auto)proroctwo w tym jest

 • acototak

  Oceniono 19 razy 11

  Na początku lat 80-tych byłem na Myśliwieckiej w Trójce. Studio z którego nadawano miało przeszklenia z obu stron. Po jednej siedział realizator przy konsoli, a po drugiej stronie cenzor z guzikiem, którym mógł natychmiast przerwać transmisję.
  Może towarzysz Czabański i inni lewacy z mendiów reżimowych powinni znów wprowadzić sprawdzone rozwiązania?

 • stareradio

  Oceniono 15 razy 9

  Pan Kazik wielokrotnie bił brawo PiSowi, wyczuł koniunkturę pisząc numer o Powązkach ale nie róbcie z niego krytyka władzy bo on jest jak Staniszkis. Popierał, popierał, a potem "ojej, pomyliło się"

 • margerytka29

  Oceniono 17 razy 9

  To co zrobila dyrekcja Trojki to dno. Pytanie czy do tego dna chce dolaczyc Kazik...

 • morswin1975

  Oceniono 19 razy 9

  Plują ci w twarz, Kazik, a ty mówisz, że deszcz pada. Faktycznie, kasa niektórym nie śmierdzi.
  Żenada. Brakuje jeszcze czegoś w stylu: "Nie jest prawdą, że dach przeciekał, zwłaszcza że prawie wcale nie padało" .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX