Kazik Staszewski wraca na listę przebojów Trójki. Kult zachęca do głosowania. Internauci: Zachowajcie się przyzwoicie

Kazik powrócił na listę przebojów Trójki, a Kult zachęca na Facebooku do oddawania głosów. Nie spotkało się to z entuzjazmem fanów zespołu. Sprawę skomentowała również Doda.

Nie milkną echa afery w Programie Trzecim Polskiego Radia. Przypomnijmy, że piosenka Kazika, w której krytykuje postawę Jarosława Kaczyńskiego, została usunięta z Listy Przebojów, co wywołało medialną burzę. Z radiem pożegnał się m.in. Wojciech Mann i Marek Niedźwiecki, a wielu muzyków bojkotuje rozgłośnie, aby wesprzeć Kazika. Jak się okazuje, nie do końca potrzebnie. 

ZOBACZ TEŻ: Maciej Musiał ostro o cenzurze w radiowej Trójce: Gdy wyrywasz człowiekowi język, nie udowadniasz, że jest kłamcą

Artyści solidarni z Kazikiem

Ocenzurowanie Kazika nie spodobało się innym muzykom, nawet tym, których piosenki są często grane w rozgłośni. Kasia Nosowska w osobistym wpisie porównała Radiową Trójkę do kurortu poza sezonem. Zaznaczyła również, że chce, aby jej piosenki powróciły na ich antenie dopiero, jak sytuacja będzie normalna. Podobne zdanie ma również Dawid Podsiadło

(...)Jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę, że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki - napisał na Facebooku. 

W ślady Kasi Nosowskiej i Dawida Podsiadło poszedł również Tomasz Organek oraz Artur Rojek. Solidarna postawa kolegów i koleżanek jest godna podziwu, jednak w tym wszystkim jest jeden znaczący zgrzyt. Na oficjalnym Facebooku zespołu Kult pojawił się komunikat, w którym grupa zachęca do głosowania na Kazika w liście przebojów Trójki. 

Informujemy, że obecnie można już głosować na Kazika w LP3 - czytamy na stronie zespołu. 

Internauci nie podzielają entuzjazmu zespołu co do powrotu Kazika na listę przebojów. 

Głosujcie, głosujcie, a piosenka i tak wyleci. Jeśli nie dołem, to górą, jak mawiał klasyk.

A nie warto mieć trochę godności? Prosicie o głosowanie w Trójce?

Środowisko muzyczne stanęło za wami murem, ogłaszając bojkot PR3 nie po to, aby teraz głosować na LP3. Zachowajcie się przyzwoicie - piszą oburzeni pod postem. 

Do przywrócenia Kazika na Listę Przebojów odniosła się również Doda

Podsiadło, Organek, Nosowska, Rojek i wielu innych wycofuje swoje piosenki z Trójki, a tymczasem Kult pisze dzisiaj: "Informujemy, że od dzisiaj można głosować na Kazika na Listach Przebojów Trójki" - napisała na Instatory gwiazda, załączając tym samym prześmiewczego gifa. 

DodaDoda instagram.com@dodaqueen

Skoro inni, topowi artyści w kraju na znak protestu sami blokują swoje piosenki na antenie Trójki, to dlaczego Kazik nie postąpił podobnie? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.