Monika Zamachowska skrytykowała Piotra Kraśkę. Uważa, że praca w "DD TVN" jest za mało ambitna. Dziennikarz zabrał głos

Monika Zamachowska skrytykowała pracę Piotra Kraśki w ''Dzień Dobry TVN'' i zasugerowała, że to mało ambitne zajęcie. Dziennikarz odpowiedział na jej słowa.

Odkąd Monika Zamachowska odeszła z Telewizji Publicznej, coraz śmielej wypowiada się na tematy związane z polityką, ale równie krytycznie ocenia pracę kolegów po fachu. Niedawno wypowiedziała się na temat pracy Piotra Kraśki, który prywatnie jest jej bratem stryjecznym. Nie szczędziła gorzkich słów pod jego adresem. Dziennikarz postanowił odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty. 

Zobacz wideo Monika Zamachowska o aferze z Kingą Rusin

Piotr Kraśko odpowiada na krytykę Moniki Zamachowskiej

Dziennikarka w bezpośredni sposób wyraża swoje zdanie dotyczące zarówno Telewizji Polskiej, jak i komercyjnych stacji. Tym razem obiektem krytyki stał się Piotr Kraśko. Oberwało się również samej stacji TVN.  Zdaniem Zamachowskiej praca w telewizji śniadaniowej jest mało wartościowa, a Piotr nie wykorzystuje w niej swoich umiejętności, które przez lata rozwijał w ''Wiadomościach''.

Szkoda, że Piotrek zamiast być szefem programu informacyjnego, prowadzi śniadaniówkę. On miał misję, a mu ją brutalnie przerwano. To bardzo przykre – wyznała w rozmowie z ''Faktem'' Zamachowska. 
Praca w śniadaniówce to jest mało ambitna działka. Prawdziwego dziennikarza telewizyjnego stać na więcej. Ale rozumiem, że każdy orze, jak może. Sama żałuję, że za długo siedziałam w śniadaniówce i długo z niej nie rezygnowałam – dodała. 

Dziennikarka widziałaby Kraśkę w roli szefa jednego z serwisów informacyjnych. Jej zdaniem mężczyzna powinien wrócić do korzeni. Przypomnijmy, że Monika sama przez wiele lat była prowadzącą porannego pasma w ''Pytaniu na śniadanie'', więc krytyka Kraśki wydaje się co najmniej nie na miejscu. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź dziennikarza, który w znakomity sposób odparł stawiane mu zarzuty.

Jestem bardzo dumny z tego, co niegdyś udało się dokonać zespołowi „Wiadomości”, tworząc program, który miał tak wielu widzów i cieszył się tak wielką oglądalnością. Ale uważam, że telewizja nie dzieli się na śniadaniową i kolacyjną, a dobrą i złą - odpowiedział Kraśko w rozmowie z ''Faktem''.

Zdaniem Kraśki praca w telewizji śniadaniowej nie jest ujmą na honorze. Zdecydowanie różni się od pracy w serwisie informacyjnym, jednak jest równie wartościowa i potrzebna. Czy słowa Moniki Zamachowskiej będą kością niezgody pomiędzy nimi?