Katarzyna Cichopek padła ofiarą internetowych oszustów. Aktorka wystosowała oświadczenie: Podjęłam kroki prawne

Katarzyna Cichopek dołączyła do grona gwiazd, które padły ofiarą internetowego oszustwa. Aktorka będzie walczyć o swoje dobre imię.

Katarzyna Cichopek jako jedna z popularniejszych gwiazd i jedna z naczelnych influencerek w kraju, budzi wyjątkowe zainteresowanie wśród internetowych oszustów. Jej wizerunek, podobnie jak kiedyś Małgorzaty Kożuchowskiej czy Moniki Zamachowskiej, został bezprawnie wykorzystany do promocji nieznanych jej suplementów diety. Aktorka właśnie wystosowała mocne oświadczenie i poinformowała, że sprawą zajmuje się już jej prawnik.

Zobacz wideo Katarzyna Cichopek zdradza, jak powstaje Kinga z

Katarzyna Cichopek ofiarą internetowych oszustów

Gwiazda "M jak miłość" wrzuciła na Instagram post, w którym poinformowała fanów, że została wplątana w nieuczciwą akcję promocyjną pewnych suplementów diety. 

W związku z licznymi przypadkami bezprawnego wykorzystywania mojego wizerunku, wykradaniem i modyfikowaniem zdjęć z moich kont i profili w mediach społecznościowych, informuję, że nie polecam żadnych produktów, które są publikowane poza moimi oficjalnymi kontami i ostrzegam przed oszustami podszywającymi się moją osobę lub posługującymi się moim wizerunkiem w celach osiągnięcia korzyści majątkowych.  Wszelkie pojawiające się w mediach społecznościowych zdjęcia, kojarzące moją osobę np. z niewiadomego pochodzenia suplementami diety są podrabiane, a sprawdzone, polecane i solidne marki prezentuję wyłącznie na stronach oficjalnych.

Cichopek dała do zrozumienia, że nie odpuści oszustom, a sprawą zajmuje się już jej prawnik.

Jednocześnie wskazuję, że podjęłam właściwe kroku prawne zmierzające do pociągnięcia sprawców ujawnionych naruszeń do odpowiedzialności prawnej. Wszystkie przypadku naruszenia moich dóbr osobistych i bezprawnego wykorzystania mojego wizerunku do nieuczciwych praktyk rynkowych, spotkają się ze stanowczą reakcją z mojej strony.
 

W obronie Katarzyny stanęli fani.

Ludziom się nudzi, a tym bardziej teraz. I bardzo dobrze, niech ponoszą konsekwencje. Jestem z Tobą, trzeba takich ludzi nauczyć, że nie są bezkarni.
Brawo Kasiu! Trzeba o tym mówić głośno.
Nie można takich rzeczy ignorować. Jestem z Tobą, Kasia. Straszne, że kradzież wizerunku jakoś ludziom nie jawi się jako kradzież - dodała Anna Wendzikowska. 

W takich sytuacjach trzeba być po prostu stanowczym i bezwzględnym. Mamy nadzieję, że nikt więcej nie zdecyduje się na bezprawne wykorzystanie wizerunku aktorki. 

CW