Meghan Markle i książę Harry odpowiedzieli na słowa Donalda Trumpa. Nie zamierzają "prosić" o pieniądze na ochronę

Meghan Markle i książę Harry postanowili przenieść się do Los Angeles, na co stanowczo zareagował prezydent USA Donald Trump. Para książęca odpowiedziała.

Meghan Markle i książę Harry 31 marca oficjalnie opuszczają rodzinę królewską, a od publikacji ich zrzeczenia się tytułu sporo się zmieniło. Pierwotnie para deklarowała, że będzie dzielić życie pomiędzy Kanadą a Anglią. Teraz ich założenia uległy zmianie, a Meghan i Harry osiedli się w Los Angeles, gdzie aktorka się wychowywała. Na wieść o przeprowadzce słynnej pary, Donald Trump oświadczył, że rząd amerykański nie będzie fundował im ochrony

Jestem wielkim przyjacielem i wielbicielem królowej i Zjednoczonego Królestwa. Doniesiono mi, że Harry i Meghan, którzy opuścili Królestwo, będą rezydować na stałe w Kanadzie. Teraz opuścili Kanadę i zamieszkali w USA. Stany Zjednoczone nie zapłacą za ich ochronę. Sami muszą płacić! - napisał na Twitterze prezydent USA.

Meghan i Harry widocznie poczuli się dotknięci słowami prezydenta USA i wydali oświadczenie w tej sprawie. 

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Książę Harry i Meghan Markle nie planują "prosić" USA o dofinansowanie

W niedzielę 29 marca na portalu US Weekly pojawiło się oświadczenie rzecznika prasowego Meghan Markle i księcia Harry'ego, w którym informuje, że para nie zamierza zwracać się z prośbą o pieniądze. 

Książę i księżna Sussex nie planują prosić rządu USA o zasoby bezpieczeństwa. Poczyniono prywatne ustalenia dotyczące bezpieczeństwa - poinformował przedstawiciel pary książęcej. 

Meghan bardzo chciała powrócić do miasta rodzinnego, ponieważ ma tam rodzinę i najbliższych przyjaciół. Dodatkowo od pewnego czasu intensywnie myśli nad powrotem do pracy, a w Stanach Zjednoczonych szybciej znajdzie zatrudnienie jako aktorka. Przypomnijmy, Meghan ostatnio zadebiutowała jako lektorka w dokumentalnym filmie Disneya. Im więcej otrzyma zleceń, tym szybciej jej rodzina będzie mogła utrzymywać się samodzielnie. 

Dopóki książęca para mieszkała na terenie Kanady, to rząd tego państwa płacił za ich ochronę. Wcześniej poinformowano, że z dniem 31 marca zakończy się finansowanie tego zabezpieczenia.

DK

Więcej o:
Komentarze (86)
Meghan Markle i książę Harry odpowiedzieli na słowa Donalda Trumpa. Nie zamierzają "prosić" o pieniądze na ochronę
Zaloguj się
 • agnrodis

  Oceniono 40 razy 18

  Jezeli zalozymy, ze rozwoj emocjonalny trumpa zatrzymal sie na poziomie 8-10ciu lat, to jego zachowanie, odzywki, przechwalki, jezyk jakim sie posluguje, patologiczne "patrzcie sie tylko na mnie" podejscie, totalny brak empatii itd., sa calkowicie zrozumiale. Trump to psychicznie chory czlowiek z ciezkim niedorozwojem emocjonalnym. Nic dziwnego, ze je tylko hamburgery ... to jest typowe dla dzieci z podstawowki.

 • czepny

  Oceniono 26 razy 18

  Powinni odpisać. " Stany Zjednoczone pod pana przywództwem są tak bezpiecznym krajem że nie potrzebujemy żadnej ochrony".

 • makskey1

  Oceniono 35 razy 15

  Donald jest po prostu urodzonym dyplomatą, na wszelki wypadek postanowił zrazić do siebie tę parę która najprawdopodobniej nie zamierzała go o nic prosić. Myślę że Pan Trump może rywalizować z Borysem Dżonsonem w pewnej "konkurencji"

 • pinkus61

  Oceniono 16 razy 10

  ''Książę i księżna Sussex nie planują prosić rządu USA o zasoby bezpieczeństwa'', zasoby osób potrafiących tłumaczyć z angielskiego skończyły się....

 • bialoskory

  Oceniono 14 razy 8

  "Dodatkowo od pewnego czasu intensywnie myśli nad powrotem do pracy, a w Stanach Zjednoczonych szybciej znajdzie zatrudnienie jako aktorka."

  tak, to na pewno jest glowna przyczyna przenosin z Kanady do Kaliforni, bo gdyby mieszkala na stale w BC, kilka km od granicy ze Stanami, to jej agencji naprawde byloby trudno ja reprezentowac w szukaniu zatrudnia.

 • agnrodis

  Oceniono 23 razy 7

  Trump przynosi Ameryca takeigo pecha, jak zaden poprzedni Prezydent, jak nie faszysci, to zaraza!

 • uploadhelski

  Oceniono 5 razy 5

  Książę Harry i Meghan Markle nie planują "prosić" USA o dofinansowanie
  I kolejny raz cudzysłów bez sensu. Tego nie da się czytać bez irytacji.
  Proszę przeczytać kolejny akapit:
  Książę i księżna Sussex nie planują prosić rządu USA o zasoby bezpieczeństwa. Poczyniono prywatne ustalenia dotyczące bezpieczeństwa - poinformował przedstawiciel pary książęcej.
  Tu już jest OK, bez cudzysłowu, ale jakiś dziwny sens "prosić ... o zasoby (?) bezpieczeństwa".

 • jack_flash

  Oceniono 17 razy 5

  Nie trzymając strony Trumpa lub H&M. Należy sobie zdawać sprawę z sytuacji w jakiej może się znaleźć USA w wyniku umów międzynarodowych, nakładających obowiązki krajów, gdzie rezydują lub podróżują wszelkiego rodzaju osoby szczególnie chronione.
  Podobnie było w Kanadzie, kiedy sprawa wypłynęła. Dokąd H&M nie przestaną być oficjalnie w rodzinie królewskiej, otrzymują ochronę 24/7 przez dane państwo Kanada/USA. W Kanadzie byli pod ochroną RCMP. Koszty olbrzymie. Rząd Kanady nie miał zamiaru pokrywać kosztów po 31 Marca 2020.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX