Ciało wnuka Daniela Olbrychskiego znalezione w lesie. Prokuratura wszczęła śledztwo

Rusza śledztwo w sprawie śmierci wnuka Daniela Olbrychskiego. Ciało Jakuba zostało znalezione na terenie kompleksu leśnego w powiecie otwockim.

Ciężko wyobrazić sobie, co muszą czuć członkowie rodziny Daniela Olbrychskiego. W niedzielę wieczorem media obiegła informacja, że zmarł jego wnuk, Jakub. Informację podał do opinii publicznej młodszy syn Rafała Olbrychskiego, Antoni. Następnego dnia doniesienia potwierdziła żona aktorka, Krystyna.

Nie żyje Kubuś, starszy wnuk Daniela. Nie ma słów... 
Zobacz wideo Kora o chorobie, show-biznesie i... Polsce.

Ciało Jakuba Olbrychskiego znalezione

Ciało cierpiącego na schizofrenię 28-latka znalazł przypadkowy przechodzień. 

Ciało znaleziono po południu 14 marca na terenie kompleksu leśnego, w powiecie otwockim, w okolicy drogi krajowej nr 50 z Kołbieli do Góry Kalwarii. Ciało znalazł mieszkaniec jednej z miejscowości, która przylegała do tego kompleksu i powiadomił policję. Początkowo zmarłego zakwalifikowano jako NN – powiedział w rozmowie z Faktem Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Z informacji przekazanych mediom, nie wynika, by w sprawę miały być zamieszane osoby trzecie. Prokuratura wszczęła jednak śledztwo. 

Prokuratura w podwarszawskim Otwocku wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny. To kwalifikacja robocza, którą zawsze przyjmuje się przy tego typu sprawach. W ciągu najbliższych dni zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

To naprawdę wielka tragedia. Jakub miał ponoć wyjść z domu w samej koszuli i bez dokumentów. Jak kilka dni temu napisał jego brat, kontakt ze schorowanym mężczyzną był utrudniony.

Jak nie psychozy, to depresja, apatia, rozkojarzenie. Relacje mieliśmy trudne, ciężko było się dogadać, ale zawsze w końcu udawało się znaleźć jakąś nić porozumienia. Mam nadzieję, że chociaż teraz ten rozgorączkowany umysł uwolnił się od strachu i odpoczywa.

Redakcja Plotka jeszcze raz składa rodzinie wyrazy współczucia. 

CW

Więcej o: