Mata został Warszawiakiem Roku. Robert Lewandowski bez szans. Kogo jeszcze pokonał raper?

Mata wygrał plebiscyt na Warszawiaka Roku. Raper pokonał nie tylko Roberta Lewandowskiego, lecz także m.in. Aretę Szpurę czy Joannę Szczepkowską.

Warszawiaki to nagrody, które internauci przyznają najlepszym miejscom, ludziom oraz instytucjom, najlepiej ich zdaniem reprezentujących stolicę. Wyróżnienia są przyznawane w aż piętnastu kategoriach. O nagrodę walczyły kluby, kawiarnie, muzea, kina, jednak to tytuł Warszawiaka Roku wzbudza zawsze największe emocje. W tym roku nie było inaczej, szczególnie że zwyciężył popularny raper Mata. 

Mata Warszawiakiem Roku 

W tegorocznym plebiscycie na Warszawiaka Roku Mata zajął pierwsze miejsce i jak mówią organizatorzy konkursu, zebrał rekordową liczbę głosów. Na drugim miejscu znalazła się wokalistka Beata Łubczonek „Teściowa Śpiewa”, a podium zamknęła dyrygentka chórów amatorskich, Ewa Jurkiewicz. Wyniki dość zaskakujące, szczególnie że wśród pozostałych nominowanych znaleźli się Robert Lewandowski, aktywistka społeczna Areta Szpura, czy aktorka Joanna Szczepkowska.

Kim jest Mata?

Mata jest młodym raperem, który zasłynął kilka miesięcy temu, gdy wypuścił na rynek utwór "Patointeligencja". W piosence w mocnych słowach opisał życie nastolatków z dobrych domów. W tekście raper opisuje życie bogatych uczniów z elitarnych szkół, którzy nie stronią od przygodnego seksu, narkotyków i trwonienia pieniędzy bogatych rodziców. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy klip do "Patointeligencji" obejrzano 25 milionów razy, a materiał o kontrowersyjnym klipie ukazał się nawet w Wiadomościach TVP, a to dlatego, że ojcem rapera jest Marcin Matczak, radca prawny, a także profesor na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Jesteście zaskoczeni werdyktem internautów?