Gwiazdy żegnają Romualda Lipkę. Wśród nich Krystyna Janda i Natalia Kukulska. "Graj pięknie po drugiej stronie"

O śmierci muzyka dowiedzieliśmy się 7 lutego. Romuald Lipko zmarł w nocy, przegrał walkę z nowotworem. Legendę polskiej muzyki żegnają od rana gwiazdy.

Romuald Lipko w kwietniu obchodziłby swoje 70. urodziny. Nie wygrał walki z chorobą nowotworową, z którą mierzył się od dłuższego czasu. Śmierć muzyka to ogromna strata dla wszystkich artystów i świata polskiej muzyki. W mediach społecznościowych żegnają go największe gwiazdy, takie jak: Krystyna Janda, Krzysztof Krawczyk, Natalia Kukulska czy Golec uOrkiestra.

Romuald Lipko nie żyje. Muzyka żegnają gwiazdy

Krystyna Janda była bardzo oszczędna w słowach. Na swoim profilu na Facebooku napisała tylko:

Żegnaj.

O wiele bardziej wylewny był Krzysztof Krawczyk, który zamieścił długi wpis, żegnający muzyka.

W 1977 roku pracowaliśmy razem w studio Polskiego Radia w Lublinie nad moją płytą ze standardami rock and rollowymi. Potem wielokrotnie obiecaliśmy sobie wspólne nagrania, ale jak to w życiu, nie dane nam było zrealizować tych planów. Dziś tego tym bardziej żałuję. Ale kiedy nagrywałem płytę z najpiękniejszymi polskimi tangami nie mogło zabraknąć: bo do tanga trzeba dwojga. Romku! Modlę się za Ciebie. Spoczywaj w pokoju. - napisał.

Podobne wzruszające słowa możemy przeczytać na profilu instagramowym piosenkarki Natalii Kukulskiej.

Nic nie może wiecznie trwać. Strasznie smutna wiadomość - zmarł wspaniały kompozytor, niezwykle dobry i ciepły człowiek - Romuald Lipko.
 
Żegnaj Przyjacielu! Graj pięknie po drugiej stronie - dodali bracia Golec.
 
"Przygnębiająca wiadomość... Po długiej i podstępnej chorobie odszedł Romuald Lipko, współtwórca i muzyk zespołu Budka Suflera. Od dzieciaka znałem ich wczesne utwory, rodzice śpiewali je pod nosem, gdy tylko gdzieś je usłyszeli, to część dobrych wspomnień. Dziękuję Panie Romualdzie" - czytamy we wpisie Tomasza Organka.
Zmarł Romuald Lipko... Do dziś znam na pamięć muzę i teksty z kultowej płyty Budki Suflera "Cień Wielkiej Góry"... 1975 rok... I pewnie nigdy już nie zapomnę... Powoli kończy się pewna epoka... Codziennie jakaś część mojego świata odchodzi... - napisał Paweł Kukiz.
Romuald Lipko. Żegnaj. Za szybko odchodzą mistrzowie mojej muzyki ... - napisała Monika Olejnik.
 
Odszedł od nas jeden z najwybitniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej. Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, założyciel Budki Suflera. Pozostawił po sobie cały szereg kompozycji, utworów które na wieki wzbogacą polską muzykę rozrywkową. Żegnaj mistrzu - dodał Damian Pałasz. 
 
Romuald LIPKO nie żyje. Budka Suflera opustoszała. Takich wiadomości nie powinno w ogóle być - napisał Tomasz Raczek.

Informacja o śmierci muzyka została podana na oficjalnym profilu "Budka Suflera". Przypomnijmy, że Romuald Lipko był jednym z założycieli zespołu. Na początku był basistą, później stał się klawiszowcem i kompozytorem zespołu. Po odejściu Krzysztofa Cugowskiego, stał się jego liderem. 

BO