Grażyna Torbicka na Bestsellerach Empiku 2019 zadała szyku. Na scenie rzuciła też polityczny żart

Grażyna Torbicka pojawiła się na Bestsellerach Empiku 2019, gdzie wręczała nagrodę w kategorii Film fabularny. Dziennikarka zadała szyku.

Na gali Bestsellery Empiku 2019 zjawiła się cała plejada gwiazd. Nie zabrakło nawet Grażyny Torbickiej, która nie pozowała na ściance, ale za to pojawiła się na scenie, by wręczyć nagrodę w kategorii Film fabularny. Zadała szyku i rzuciła polityczny żart.

Grażyna Torbicka w kreacji na festiwal w Cannes

Zobacz wideo

Grażyna Torbicka na Bestsellerach Empiku 2019

Dziennikarka zaprezentowała się w czarnym total looku. Miała na sobie bluzkę wysadzaną błyszczącymi dżetami, a do tego czarne spodnie z wysokim stanem. Nie da się ukryć, że wyglądała świetnie. Najwyraźniej wzięła sobie do serca krytykę stylizacji z Telekamer, gdzie nie popisała się stylizacją. 

Nie możemy również pominąć roli dziennikarki, którą odegrała na Bestsellerach Empiku 2019. Grażyna Torbicka miała okazję wyczytać bowiem nominowanych w kategorii Film fabularny, a zwycięzcą okazał się być "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser podziękował publiczności, a na koniec powiedział:

Życzę dobrego wieczoru i rozwiązania konkordatu.

Jego słowa wzbudziły niemały entuzjazm, a Grażynę Torbicką skłoniły do refleksji:

Tym sposobem w naszym kraju kler znów dominuje.

To kolejny wyrazisty komentarz Torbickiej w związku z filmem Smarzowskiego. Jakiś czas temu oceniła produkcję w rozmowie z serwisem JastrząbPost.

To jest bardzo ważny i bardzo dobrze zrobiony film, na bardzo ważny temat. Film, który pokazuje różne oblicza kościoła i pokazuje też ofiary. To jest dla mnie najważniejszych aspekt tego filmu, że on wraca uwagę na to, że te ofiary są ciche, w sobie tłumią krzyk i film, daje im szanse na to, aby zostały zauważone. [...] Wojciech Smarzowski podjął ten temat bardzo głęboko, w sposób udokumentowany, nie w sposób sensacyjny. To było bardzo ważne, bo po zwiastunie trochę się bałam, jaka będzie wymowa tego filmu. Przeżyłam go bardzo mocno i uważam, że to jest film, który pokazuje również, że jak świat światem, to tego typu rzeczy w różnych społecznościach, różnych kręgach będą się zdarzać. Ale dlatego musimy o nich mówić i przede wszystkim pamiętać o ofiara - powiedziała. 

KM

Więcej o: