Znamy pierwszego finalistę, który powalczy o udział w konkursie Eurowizji. Faworytką była Maja Hyży. Jak jej poszło?

Pierwszy odcinek eurowizyjnej "Szansy na sukces" już za nami. Poznaliśmy finalistę, który powalczy o udział w konkursie w Rotterdamie.

W niedzielnym odcinku "Szansy na sukces" wystąpiło 7 wokalistów. Zaśpiewali piosenki jednego z najsławniejszych zespołów na świecie, czyli Abby. Najlepsza była Katarzyna Dereń.

Kasia Dereń wygrała "Szansę na sukces"

Kasia Dereń zaśpiewała piosenkę "Mamma Mia". Porwała nie tylko jury, ale i publiczność. Wokal Dereń zachwycił wszystkich. Nie był to jej pierwszy telewizyjny występ.

Piosenkarka wzięła udział w programie "The Voice of Poland" i będąc członkiem drużyny Tomsona i Barona przeszła do półfinału. W 2018 roku wydała debiutancki solowy singiel "Just a Few Words", do którego nagrała teledysk.

W tym odcinku wystąpiła również Maja Hyży, która przed emisją programu była faworytką. Zaśpiewała utwór "Knowing Me, Knowing You". Jej występ nie porwał jednak jurorów.

W pierwszym odcinku o bilet do Rotterdamu walczyli:

 1. Patryk Skoczyński - "Gimme! Gimme! Gimme!"
 2. Emilia Sanecka - "Waterloo"
 3. Siostry Szlachta - "Dancing Queen"
 4. Kasia Dereń - "Mama Mia"
 5. Amelia Andryszczyk - "SOS"
 6. Sargis Davtyan - "Voules-Vous"
 7. Maja Hyży - "Knowing me, Knowing you"

W jury zasiedli Cleo, Michał Szpak i Gromee. Następne odcinki wyemitowane będą 9 i 16 lutego, a wielki finał przewidziany jest na 23 lutego.

Uczestników pozostałych odcinków możecie zobaczyć TUTAJ

W finale uczestnicy zaśpiewają po dwa utwory. Pierwszy z nich będzie coverem piosenki jednego z jurorów, natomiast drugi autorską propozycją na Eurowizję.

Komu kibicujecie?

Michał Szpak o Tulii na Eurowizji: "Trzymam kciuki. Nie ma czegoś takiego jak nieeurowizyjna kompozycja"

Zobacz wideo

65. konkurs Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie, w Holandii 12, 14 i 16 maja 2020 roku. O zwycięstwo powalczy 41 państw. W tym roku z rywalizacji zrezygnowały dwa kraje: Węgry i Czarnogóra.

BO

Więcej o:
Komentarze (6)
Znamy pierwszego finalistę, który powalczy o udział w konkursie Eurowizji. To duże zaskoczenie! A jak poszło Mai Hyży?
Zaloguj się
 • wpm1

  0

  A czymu radio maryja nie wystawia swoich kandydatów, ostatnio przecie posłankosobecko ni mo zaińcia? Kuleżanki som w parlamincie w Brukseli to una może być po sumsiecku w Hulandi.

 • kluski_z_dyni

  0

  Kasia Dereń była faworytką wśród fanów Eurowizji i nie tylko, nie Maja Hyży. To już nie pierwszy raz, kiedy piszecie nieprawdę w temacie Konkursu Eurowizji. Jeśli nie macie pojęcia ani jakiejkolwiek podstawowej wiedzy w temacie Eurowizji, nie piszcie o niej.

 • lonia23konia

  Oceniono 1 raz -1

  Kaśka wokal ma dobry,ale zależy od piosenki jaką będzie miała, tam nie może być coverów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX