Znamy pierwszego finalistę, który powalczy o udział w konkursie Eurowizji. Faworytką była Maja Hyży. Jak jej poszło?

Pierwszy odcinek eurowizyjnej "Szansy na sukces" już za nami. Poznaliśmy finalistę, który powalczy o udział w konkursie w Rotterdamie.

W niedzielnym odcinku "Szansy na sukces" wystąpiło 7 wokalistów. Zaśpiewali piosenki jednego z najsławniejszych zespołów na świecie, czyli Abby. Najlepsza była Katarzyna Dereń.

Kasia Dereń wygrała "Szansę na sukces"

Kasia Dereń zaśpiewała piosenkę "Mamma Mia". Porwała nie tylko jury, ale i publiczność. Wokal Dereń zachwycił wszystkich. Nie był to jej pierwszy telewizyjny występ.

Piosenkarka wzięła udział w programie "The Voice of Poland" i będąc członkiem drużyny Tomsona i Barona przeszła do półfinału. W 2018 roku wydała debiutancki solowy singiel "Just a Few Words", do którego nagrała teledysk.

W tym odcinku wystąpiła również Maja Hyży, która przed emisją programu była faworytką. Zaśpiewała utwór "Knowing Me, Knowing You". Jej występ nie porwał jednak jurorów.

W pierwszym odcinku o bilet do Rotterdamu walczyli:

  1. Patryk Skoczyński - "Gimme! Gimme! Gimme!"
  2. Emilia Sanecka - "Waterloo"
  3. Siostry Szlachta - "Dancing Queen"
  4. Kasia Dereń - "Mama Mia"
  5. Amelia Andryszczyk - "SOS"
  6. Sargis Davtyan - "Voules-Vous"
  7. Maja Hyży - "Knowing me, Knowing you"

W jury zasiedli Cleo, Michał Szpak i Gromee. Następne odcinki wyemitowane będą 9 i 16 lutego, a wielki finał przewidziany jest na 23 lutego.

Uczestników pozostałych odcinków możecie zobaczyć TUTAJ

W finale uczestnicy zaśpiewają po dwa utwory. Pierwszy z nich będzie coverem piosenki jednego z jurorów, natomiast drugi autorską propozycją na Eurowizję.

Komu kibicujecie?

Michał Szpak o Tulii na Eurowizji: "Trzymam kciuki. Nie ma czegoś takiego jak nieeurowizyjna kompozycja"

Zobacz wideo

65. konkurs Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie, w Holandii 12, 14 i 16 maja 2020 roku. O zwycięstwo powalczy 41 państw. W tym roku z rywalizacji zrezygnowały dwa kraje: Węgry i Czarnogóra.

BO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.