Księżna Kate pokazała się bez pierścionka zaręczynowego. Do tej pory rzadko jej się to zdarzało. Powód? Będziecie zaskoczeni

Księżna Kate pokazała się bez pierścionka zaręczynowego, co od wielu lat się jej nie zdarza. Wszystko po to, aby przestrzegać regulaminu.

Księżna Kate bez pierścionka zaręczynowego to niezwykle rzadki widok. Klejnot należał niegdyś do księżnej Diany, a od momentu zaręczyn Kate i Williama stał się jej znakiem rozpoznawczym. Obie księżne z pierścionkiem się nie rozstawały. Nic dziwnego, ponieważ połączenie niebieskiego szafiru z białym złotem zachwyca kobiety na całym świecie, dodatkowo biżuteria ta jest dla Kate szczególnie ważna.

Księżna Kate pokazała się bez pierścionka

Choć brytyjskie media, gdy tylko zauważyły brak pierścionka, wysnuły tezę o kryzysie w związku Kate i Williama, to prawda jest całkowicie inna. Księżna pokazała się bez biżuterii tylko dlatego, że odwiedziła szpital Evelina London, w którym zakazane jest jej zakładanie. Może ona być siedliskiem bakterii chorobotwórczych. Odwiedzający muszą nosić minimalną biżuterię (kolczyki są dozwolone, byle niewielkie) i dokładnie myć ręce. Wszystko po to, aby zachować sterylność i nie narażać chorych na kolejne zakażenia.

Książę i księżna Cambridge przyjmują afrykańskich przywódców w pałacu Buckingham.

Zobacz wideo

To nie pierwszy raz, kiedy księżna Kate pokazała się bez pierścionka. W 2018 roku podczas otwarcia innego szpitala Great Ormond Street w Londynie również na jej placu nie zobaczyliśmy szafirowego diamentu. Powód był ten sam. Wszystko po to, aby stosować się do regulaminu szpitala.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Diany i księżnej Kate

Księżna Diana osobiście wybrała właśnie tę biżuterię na zaręczyny z księciem Karolem. Wtedy taki pierścionek był mało popularny w rodzinie królewskiej, ponieważ nie był stworzony specjalnie dla niej. Mógł zakupić go każdy i kosztował 200 tysięcy złotych. Ze względu na niedużą cenę (jak na pierścionki księżnej) nie był uważany za ekskluzywny dodatek. Mimo to dzięki Dianie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i słynnych pierścionków zaręczynowych w historii rodziny królewskiej.

BO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.