Meghan Markle i książę Harry otrzymają ochronę. Wiadomo, kto będzie za nią płacić. Rodzina królewska znowu podpadnie

Choć proces rezygnacji Meghan i Harry'ego cały czas jest w toku, to jedna rzecz nie daje Brytyjczykom spokoju. Kto zapłaci za ochronę byłej książęcej pary? Londyńska kancelaria prawna wydała oświadczenie.

Meghan Markle i książę Harry wprawdzie wycofali się z życia dworskiego jednak według brytyjskich ekspertów nie oznacza to, że przestali należeć do brytyjskiej rodziny królewskiej. Podkreślają, że ich członkom należy się ochrona do końca życia.

Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Zobacz wideo

Meghan i Harry dostaną ochronę w Kanadzie?

Niezależnie od miejsca, w którym będą przebywać, Meghan i Harry otrzymają taką samą ochronę, jak pozostali członkowie rodziny królewskiej. Tę informację potwierdził Mark Stephens z londyńskiej kancelarii prawnej Howard Kennedy.

Jeśli linia sukcesji królewskiej podąży swoją obecną ścieżką, to książę Harry pewnego dnia zostanie zarówno synem, jak i bratem króla Anglii. Tak więc jego potrzeby w zakresie bezpieczeństwa oraz potrzeby Meghan i syna Archiego staną się jeszcze bardziej istotne - czytamy.

Nasuwa się tylko jedno pytanie. Kto pokryje koszty ochrony?

Jak informuje Mark Stephens, brytyjscy obywatele nie muszą się martwić, ponieważ ochrona zostanie opłacona tak jak dotychczas, czyli z podatków.

Płacimy za bezpieczeństwo byłych polityków i ministrów rządowych, którzy mają dwa dni pracy w tygodniu, więc jest to całkowicie uzasadnione, aby członek rodziny królewskiej przez całe życie miał ochronę - podsumował.

Ta informacja z pewnością spowoduje ulgę wśród obywateli Kanady. Większość z nich, bo aż 73 proc. (jak mówi ankieta Angusa Reida) jest przeciwna opłaceniu pobytu i ochrony byłej królewskiej pary.

Kanadyjczycy z przyjemnością witają księcia i księżną w Kanadzie, ale dali jasno do zrozumienia, że podatnicy nie powinni być zmuszani do wspierania ich podczas pobytu - poinformowała Kanadyjska Federacja Podatników.

A co na to brytyjscy obywatele? Z pewnością nie będą zadowoleni.

BO

Więcej o:
Komentarze (21)
Meghan Markle i książę Harry otrzymają ochronę. Brytyjczycy mają prawo być zdenerwowani
Zaloguj się
 • boo-boo

  Oceniono 4 razy 4

  "Kto zapłaci za ochronę byłej książęcej pary?"
  Redaktorzyna BO znowu p.i.e.r.d.o.l.i te głupoty ? nadal są para książęcą bo nie utracili tytułów książęcych. Nie będą się posługiwać tytułami HRH- zasadnicza różnica.

 • art_102

  Oceniono 9 razy 3

  Zostaliście zmuszeni do wprowadzenia logowania, i natychmiast zniknęło to hejterskie szambo, ale WY i tak nie odpuszczacie.
  Co to znaczy "Meghan Markle i książę Harry". Od slubu z księciem Harrym nie ma juz Meghan Markle, tylko jest ksieżna Meghan, a dokładniej Księżna Sussexu, hrabina Dumbarton, baronessa Kilkeel. Jak piszecie książe Harry, to i ksieżna Meghan. Jak Meghan to i Harry.
  To takie małe i o was świadczy fatalnie.

  Co to za "Kto zapłaci za ochronę BYŁEJ książęcej pary?"
  Jaka BYŁA. W tym względzie nic sie nie zmieniło, nie będą jedynie uzywać tytułu JKW, ale to też nie znaczy, że ktoś ich go pozbawił. Dalej oboje są Jej Królewskimi Wysokościami, ale zobowiazali się, nie uzywać tego tytuł, co pozwala im na swobodniejszą działalność i pracę.

  Oczywicie, ze ochrona im się należy, bo ta przysługuje całej rodzinie BRK, do której oni clay czas należą i nigdy należeć nie przestali. Otrzymują ją również osoby mieszkające za granicą, jak chociażby córka Andrzeja, która mieszka w NY.

 • bogpan

  0

  Hahahahahaha ;)

 • cerrie35

  Oceniono 10 razy 0

  Niech od razu powiedzą, że to jest pic na wodę fotomontarz. Rezygnują, ale jednak przywileje dalej będą mieli? Jak już rezygnują, to niech także całkowicie zostaną odcięci od rodziny królewskiej dochodów. Dlaczego podatki mają iść na ochronę kogoś kto nie chce być już w rodzinie królewskiej. Niech sami zaczną na siebie zarabiać i ze swoich pieniędzy płacą za swoją ochronę. To jest cyrk na kółkach, a brytyjczycy jak zwykle są wodzeni za nos. Przecież to jest jak dla mnie jawna kpina z poddanych w żywe oczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX