Janachowska zainicjowała ciekawą akcję dla Australii. Jest dość kontrowersyjna, ale skuteczna! Do wyzwania zaprosiła Rozenek

Izabela Janachowska wpadła na świetny pomysł, by zmotywować ludzi do wpłat na rzecz organizacji działających dla Australii. Małgorzata Rozenek przyjęła "challenge", czym pochwaliła się na Instagramie.

Od kilku tygodni pożary w Australii sieją prawdziwe spustoszenie. Przez żywioł zginęło już miliard zwierząt oraz kilkadziesiąt osób. O pomoc proszą nie tylko ekolodzy, ale i gwiazdy.

ZOBACZ TEŻ: Pożary w Australii. Pink wpłaciła pół miliona dolarów dla strażaków, ale przebiła ją inna gwiazda

Do tej pory głośno było głównie o zaangażowaniu celebrytów zza oceanu, ale katastrofa ekologiczna poruszyła także polski show-biznes. Z ciekawą inicjatywą wyszła Izabela Janachowska. Wedding plannerka nie ukrywa, że sytuacja w Australii bardzo ją przeraziła.

Izabela Janachowska działa na rzecz Australii

Na Instagramie wystartowała z wymyśloną przez nią akcją #ShoppingForAustralia. Wpadła na bardzo prosty, a jednocześnie skuteczny pomysł. Wystarczy, że każda z osób, która coś dziś kupiła, przekaże równowartość kwoty swoich ostatnich zakupów na walkę z żywiołem w Australii. Kwota nie gra roli, bo przecież każda złotówka ma ogromne znaczenie.

Zobacz wideo

W ten sposób Janachowska przekazała na rzecz Australii 640 złotych, bo właśnie tyle wydała w drogerii. Do "challenge'u" nominowała kolejne trzy osoby, Małgorzatę Rozenek-Majdan, Małgorzatę Sochę i Natalia Siwiec. Pierwsza z wymienionych już odpowiedziała na wyzwanie miliarderki. 

Małgorzata Rozenek przyłączyła się do Izabeli Janachowskiej

Podejmuję wyzwanie! Dzięki, Iza, za tę nominację. Pamiętajcie, że wszystko jest w dobrym celu, by pomóc Australii. Australia bardzo potrzebuje teraz naszego wsparcia. To jest nasz wspólny świat. Nasza jedyna planeta. I nie dajcie sobie wmówić, że coś jest daleko. Że to nas nie dotyczy. Nas wszystkich to dotyczy - mówiła Rozenek na Instastory. 
Zobacz wideo

Jak myślicie, jak wielkie zakupy zrobi Małgorzata Rozenek? Czekamy także na odpowiedź Natalii Siwiec i Małgorzaty Sochy.

Pamiętajcie, że wy także możecie przyłączyć się do tej akcji. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

Zagrażają nam wywołane przez człowieka zmiany klimatu

Naukowcy od ponad 50 lat wiedzą, że emitowane przez ludzką działalność gazy cieplarniane wywołują efekt cieplarniany. Praktycznie wszyscy eksperci potwierdzają, że trwają antropogeniczne - czyli powstałe na skutek działalności człowieka - zmiany klimatu. Przyczyną jest głównie dwutlenek węgla ze spalania ropy, węgla gazu, ale też m.in. niszczenie lasów i rolnictwo na skalę przemysłową. Od rewolucji przemysłowej (kiedy zaczęliśmy masowo spalać paliwa kopalne) planeta ociepliła się o ponad 1 stopień Celsjusza i już teraz widzimy tego efekty. Ocieplenie powyżej 2 stopni będzie katastrofalne, a wg obecnych trendów zmierzamy w stronę 3-4 stopni do końca stulecia. Do uniknięcia katastrofy klimatycznej konieczne jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla do poziomu neutralności klimatycznej - czyli tak małych emisji, że są one w całości pochłaniane.

Przeczytaj, dlaczego używamy określenia “kryzys klimatyczny” i co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu.

Mamy kryzys. Susze, huragany i upały to tylko początek - jeśli nic nie zrobimy [PIĄTKI DLA KLIMATU]

Najbliższe lata ukształtują kolejne wieki. Oto, co możesz zrobić dla ochrony klimatu w 2020

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>

Więcej o:
Komentarze (56)
Janachowska zainicjowała ciekawą akcję dla Australii. Jest dość kontrowersyjna, ale skuteczna! Do wyzwania zaprosiła Rozenek
Zaloguj się
 • Gość: mk

  Oceniono 17 razy 17

  Jasne! Kupójta wincyj! Wincyj! I koniecznie podawajcie marki sklepów! Co za szajs.

 • Gość: Oko

  Oceniono 17 razy 15

  Chyba was pogięło. Są bogate a dają grosze i biednych namawiają do wpłat. Nigdy!

 • Gość: ssaa

  Oceniono 14 razy 14

  ratują swiat niszcząc go poprzez nakrecanie jeszcze większej konsumpcji, jak one durnowate cymbalne puste łby nic nie czają, nic!

 • Gość: Gul

  Oceniono 12 razy 12

  Jak ktoś wydał w sklepie 640 zł na byle kosmetyki to stać go żeby nawet 10x tyle przeznaczyć na cele charytatywne. Taka jest prawda

 • Gość: gosc

  Oceniono 14 razy 12

  Propaganda

 • Gość: Gosc

  Oceniono 9 razy 9

  Rozenkowa , żeby się nie zesrała, bo już jakieś grosze wpłaciła, ale ile ......????? Cisza.....!! Stara dziunia sama na pomysł nie wpadła, o pomocy finansowej przypomniała jej internautka, a teraz Janachowska !! Pustak zawsze będzie pustakiem, słoma z buciorów wystaje, ale jest wszędzie pokazywana z " wielkim brzuchem " , opłaca wszystkie portale , żeby być na pierwszych stronach , może niech się w tej " ciąży " rozbiorze, nie będzie musiała wpłacać, tylko za jej zdjęcie inni wpłacą , ona tak lubi się rozbierać !!!!

 • Gość: Roksana

  Oceniono 8 razy 8

  Ograniczmy zakup świeczek I pani Janachowskiej ptzestanie się w głowie przewracać. Mój mąż finansuje mnie, nie panią Janachowską, gdy mu wyjasniłam na czym to polega. A poza tym - syty głodnego nie zrozumie. Jak taka mądra to niech kupi torebke za 50 tyś. I tyle samo przekaże na Australię.

 • Gość: KazimierzWielki

  Oceniono 7 razy 7

  Rozenkowa na tym zdjeciu twarz jak dol po wapnie, zapadnieta jak szkieletor, wyglada na 60+ nie na swoja 50+, taka babcia dziecko rodzi, egoizm.

 • Gość: gosc

  Oceniono 7 razy 7

  żenujące baby mam już ich na prawdę dość !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX