Pożary w Australii. Pink wpłaciła pół miliona dolarów dla strażaków, ale przebiła ją inna gwiazda. Polscy artyści także nie pozostają bierni

Australia od kilku tygodni płonie. Katastrofa ekologiczna poruszyła niemalże cały świat w tym również gwiazdy show-biznesu, które wykorzystują swoje zasięgi i pieniądze, aby wspomóc płonący kraj. Pink wpłaciła pół miliona dolarów na rzecz strażaków, a w mediach społecznościowych naszych rodzimych gwiazd, aż roi się od postów zachęcających do walki z ekologiczną tragedią.

Pożary w Australii sieją prawdziwe spustoszenie. Do tej pory żywioł opanował dziesiątki milionów hektarów powierzchni kraju, odbierając tym samym życie ponad 20 osobom. W pożarach zginęło już pół miliarda zwierząt. Ekolodzy i gwiazdy show-biznesu biją na alarm.

Pożary w Australii. Gwiazdy apelują o pomoc

Pink wsparła walczących z żywiołem strażaków, wpłacając na ich konto aż pół miliona dolarów.

Jestem całkowicie zdruzgotana, obserwując to, co dzieje się teraz w Australii. Przekazałam darowiznę w wysokości 500 tys. dolarów dla lokalnej straży pożarnej, która tak ciężko walczy tam z pożarami - czytamy w jej wpisie na Instagramie.
 

Pink nie jest jedyna gwiazdą, która wspomoże finansowo walkę z żywiołem. Selena Gomez zapowiedziała, że przeleje aż 5 milionów dolarów.

Módlmy się za wszystkich dotkniętych tragedią i za wszystkie osoby udzielające pierwszej pomocy - napisała na swoim profilu Gomez.

W mediach społecznościowych gwiazd na całym świecie katastrofa ekologiczna jest teraz priorytetem. Za pośrednictwem swoich kont, wspierają walkę z pożarami w Australii i apelują do innych celebrytów o przyłączenie się do pomocy. Wśród nich jest również Edyta Górniak.

Australia to jedno z wielu niezwykłych miejsc na Ziemi, których jeszcze nie widziałam. I już nie zobaczę. Boję się. Nasza Planeta to jedyny dom jaki mamy - apeluje do fanów gwiazda
 

Maja Ostaszewska zwraca się nie tylko do fanów, a również do polityków, którzy mają narzędzia, aby pomóc najbardziej.

Przywódcy państw i przedstawiciele wielkich koncernów, którzy ją ignorują i nie wprowadzają systemowych rozwiązań prowadzących do zatrzymania ocieplenia klimatu, są bezpośrednio odpowiedzialni za to co się dzieje. Wprowadzajmy zmiany w naszym codziennym życiu i apelujemy, naciskajmy na polityków - pisze aktorka
 

Karolina Korwin-Piotrowska zachęca swoich obserwatorów, aby ci pisali listy do premiera Mateusza Morawieckiego. 

ZALEJMY skrzynkę mailową premiera miłością do Ziemi i odpowiedzialnością za przyszłe pokolenia - zachęca dziennikarka. 
 

Dla Anji Rubik sprawa również wydaje się priorytetem. W swoim poście zaznacza, że Polska ma więcej wspólnego z Australią, niż może się nam wydawać.

Rząd Australii, podobnie jak polski rząd, nie akceptuje zagrożenia związanego ze zmianą klimatu! Oba rządy ignorują wszystkie ostrzeżenia naukowców. Oba rządy promują przemysł węglowy! - pisze modelka. 
 

O tragedii ekologicznej w Australii pisze również wiele innych gwiazd m.in. Joanna Krupa, Deynn, czy Greta Thunberg. Przyłączamy się do ich apeli. 

Tragiczne pożary w Australii. Strażacy pokazują "przejazd przez piekło". ZOBACZ WIDEO:

Zobacz wideo

RG

Więcej o: