Złote Globy 2020. Cate Blanchett poruszyła temat pożarów w Australii. "Wszyscy stoimy w obliczu katastrofy klimatycznej"

Jednym z głównych tematów na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów były pożary, które nawiedziły Australię. Cate Blanchett, która jest Australijką, podziękowała strażakom, biorącym udział w akcji gaszenia pożarów.

Od kilku miesięcy Australia płonie. Codziennie na światło dzienne wychodzą kolejne drastyczne zdjęcia i nagrania. Temat katastrofy klimatycznej nie został pominięty podczas tegorocznego rozdania Złotych GlobówJennifer Anistonon odczytała mocną przemowę Russella Crowe'a, który nie mógł odebrać nagrody osobiście, pozostając w Australii. Nie był to jedyny moment, gdy ze sceny usłyszeliśmy o australijskich pożarach. Swoje zdanie wyraziła również Cate Blanchett. 

Cate Blanchett o pożarach w Australii

Problem katastrofy klimatycznej był priorytetowym tematem na wczorajszej ceremonii szczególnie dla Cate Blanchett, która pochodzi z Australii. Aktorka podczas swojego wystąpienia wyraziła wdzięczność dla strażaków i wszystkich wolontariuszy walczących z żywiołem. 

Dziś wśród nas jest wielu Australijczyków i wiem, że wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc dla naszych rodaków cierpiących z powodu pożarów buszu, więc dziękuję. Szczególnie chciałabym podziękować ochotniczym strażakom, którzy byli w centrum walki z katastrofą klimatyczną, która dotknęła Australię - mówiła gwiazda ze sceny. 

Aktorka dodała, że katastrofa, z jaką mierzy się teraz Australia, nie tyczy się tylko jednego kontynentu, a całego świata.

Kiedy jeden kraj stoi w obliczu katastrofy klimatycznej, wszyscy stoimy w obliczu katastrofy klimatycznej, więc jeszcze raz bardzo dziękuję. 

Trudno się z nią nie zgodzić.

Tragiczne pożary w Australii. Strażacy pokazują "przejazd przez piekło":

Zobacz wideo

RG

Więcej o: