Złote Globy 2020. Przypominamy pełną listę nominowanych. Macie swoich faworytów?

Złote Globy rozdane zostaną w tym roku piątego stycznia, a galę poprowadzi Ricky Gervais. Przedstawiamy nominowanych do tego prestiżowej nagrody.

Już niedługo poznamy zwycięzców Złotych Globów. To niezwykłe dla świata filmu i telewizji wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w Beverly Hilton Hotelu w Los Angeles, a galę, już po raz piąty, poprowadzi komik Ricky Gervais. Dziewiątego grudnia ogłoszone zostały nominacje do tej prestiżowej nagrody. Przypominamy listę nominowanych!

Najlepszy film dramatyczny

"1917"

"Irlandczyk"

"Joker"

"Historia małżeńska"

"Dwóch papieży"

Najlepszy film komediowy lub musical

"Nazywam się Dolemite"

"Jojo Rabbit"

"Na noże"

"Pewnego razu... w Hollywood"

"Rocketman"

Najlepszy reżyser

Bong Joon Ho "Parasite"

Sam Mendes "1917"

Todd Phillips "Joker"

Martin Scorsese "Irlandczyk"

Quentin Tarantino "Pewnego razu w Hollywood" 

Najlepszy film zagraniczny

"Kłamstewko"

"Nędznicy"

"Ból i blask"

"Parasite"

"Portret kobiety w ogniu"

Najlepszy film animowany

"Kraina Lodu II"

"Jak wytresować smoka 3"

"Król Lew"

"Praziomek"

"Toy Story 4"

Najlepszy scenariusz

"Historia małżeńska"

"Parasite"

"Dwóch papieży"

"Pewnego razu... w Hollywood"

"Irlandczyk"

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym

Cynthia Erivo - "Harriet"

Scarlett Johansson - "Historia małżeńska"

Saoirse Ronan - "Małe kobietki"

Charlize Theron - "Gorący temat"

Renée Zellweger - "Judy"

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym

Christian Bale – "Le Mans '66"

Antonio Banderas – "Ból i blask"

Adam Driver – "Historia małżeńska"

Joaquin Phoenix – "Joker"

Jonathan Pryce – "Dwóch papieży"

Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu

Ana de Armas - "Na noże"

Awkwafina - "Kłamstewko"

Cate Blanchett - "Gdzie jesteś, Bernadette?"

Beanie Feldstein - "Szkoła melanżu"

Emma Thompson - "Late Night"

Najlepszy aktor w komedii lub musicalu

Daniel Craig – "Na noże"

Roman Griffin Davis – "Jojo Rabbit"

Leonardo DiCaprio – "Pewnego razu... w Hollywood"

Taron Egerton – "Rocketman"

Eddie Murphy – "Nazywam się Dolemite"

Najlepsza aktorka drugoplanowa

Kathy Bates – "Richard Jewell"

Annette Bening – "Raport"

Laura Dern – "Historia małżeńska"

Jennifer Lopez – "Ślicznotki"

Margot Robbie – "Gorący temat"

Najlepszy aktor drugoplanowy

Tom Hanks – "Cóż za piękny dzień"

Anthony Hopkins – "Dwóch papieży"

Al Pacino – "Irlandczyk"

Joe Pesci – "Irlandczyk"

Brad Pitt – "Pewnego razu... w Hollywood"

Najlepsza piosenka

"Beautiful Ghosts" – "Koty"

"I'm Gonna Love Me Again" – "Rocketman"

"Into the Unknown" – "Kraina Lodu II"

"Spirit" – "Król Lew"

"Stand Up” – "Harriet"

Najlepsza muzyka

"Osierocony Brooklyn"

"Małe kobietki"

"Joker"

"1917"

"Historia małżeńska"

Najlepszy serial dramatyczny

"Wielkie kłamstewka"

"The Crown"

"Obsesja Eve"

"The Morning Show"

"Sukcesja"

Najlepszy serial komediowy

"Barry"

"Fleabag"

"The Kominsky Method"

"Wspaniała pani Maisel"

"Wybory Paytona Hobarta"

Najlepszy film telewizyjny lub serial limitowany

"Paragraf 22"

"Czarnobyl"

"Fosse/Verdon"

"Na cały głos"

"Niewiarygodne"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

Jennifer Aniston – "The Morning Show"

Olivia Colman – "The Crown"

Jodie Comer – "Obsesja Eve"

Nicole Kidman – "Wielkie kłamstewka"

Reese Witherspoon – "The Morning Show"

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

Brian Cox – "Sukcesja"

Kit Harington – "Gra o tron"

Rami Malek – "Mr. Robot"

Tobias Menzies – "The Crown"

Billy Porter – "Pose"

Aktorka w serialu komediowym lub musicalu

Christina Applegate – "Już nie żyjesz"

Phoebe Waller-Bridge – "Fleabag"

Natasha Lyonne – "Russian Doll"

Kirsten Dunst – "On Becoming a God in Central Florida"

Rachel Brosnahan – "Marvelous Mrs. Maisel"

Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu

Michael Douglas – "The Kominsky Method"

Bill Hader – "Barry"

Ben Platt – "Wybory Paytona Hobarta"

Paul Rudd – "Życie z samym sobą"

Ramy Youssef – "Ramy"

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym albo filmie telewizyjnym

Kaitlyn Dever – "Niewiarygodne"

Joey King – "The Act"

Helen Mirren – "Katarzyna Wielka"

Merritt Wever – "Niewiarygodne"

Michelle Williams – "Fosse/Verdon"

Najlepszy aktor w serialu limitowanym albo filmie telewizyjnym

Christopher Abbott – "Paragraf 22"

Sacha Baron Cohen – "The Spy"

Russell Crowe – "Na cały głos"

Jared Harris – "Czarnobyl"

Sam Rockwell – "Fosse/Verdon"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, serialu limitowanym albo filmie telewizyjnym

Patricia Arquette – "The Act"

Helena Bonham Carter – "The Crown"

Toni Collette – "Niewiarygodne"

Meryl Streep – "Wielkie kłamstewka"

Emily Watson – "Czarnobyl"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym albo filmie telewizyjnym

Alan Arkin – "The Kominsky Method"

Kieran Culkin – "Sukcesja"

Andrew Scott – "Fleabag"

Stellan Skarsgård – "Czarnobyl"

Henry Winkler – "Barry"

JP