Eurowizja Junior 2019. Czy Viki Gabor powtórzy sukces Roksany Węgiel? Sprawdzamy, co zaprezentuje w czasie konkursu

Eurowizja Junior 2019 zbliża się wielki krokami. Polska reprezentantka to Viki Gabor. Czy 12-letnia piosenkarka pójdzie w ślady Roksany Węgiel? Sprawdzamy, jakie ma szanse na wygraną.

Viki Gabor, reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2019, pochodzi z Krakowa. Ta młoda i niezwykle utalentowana piosenkarka jest finalistką drugiej edycji programu "The Voice Kids".

Eurowizja Junior 2019 - Viki Gabor gotowa na konkurs

Viki Gabor będzie reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji Junior 2019. Nie będzie miała łatwego zadania, bowiem Polska wygrała w konkursie rok temu - dzięki Roksanie Węgiel. Do tej pory w całej historii konkursu nie zdarzyło się jeszcze, żeby dwa lata z rzędu ten sam kraj zwyciężył.

Viki Gabor ma jednak szansę być pod tym względem wyjątkiem. W czasie konkursu zaprezentuje piosenkę pt. "Superhero":

 

Kim jest Viki Gabor?

Oprócz śpiewu, Viki Gabor komponuje utwory. Jest pochodzenia romskiego, urodziła się w Niemczech, a w dziecięcych latach mieszkała wraz z rodzicami w Wielkiej Brytanii. W wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej" Viki powiedziała, że wróciła z rodziną do Krakowa, bo tęsknili za bliskimi.

Viki Gabor w 2018 roku wzięła udział w programie "The Voice Kids" w którym doszła do ścisłego finału i zajęła drugie miejsce. W programie należała do grupy Barona i Tomsona. Następnie młoda piosenkarka wzięła udział w programie "Szansa na sukces", w którym wygrała i to właśnie dzięki tej wygranej dostała się do konkursu Eurowizji.

Jak sama mówi, jej idolką jest Ariana Grande. Uwielbia śpiewać jej piosenki. 

Super jest mieć swoją tradycję, dlatego bardzo się z niej cieszę. Fajnie byłoby, gdyby udało mi się przemycić elementy romskich utworów do moich własnych piosenek, które kiedyś będę wykonywać - odpowiedziała Viki, na pytanie o przygotowania do Eurowizji.

Mamy szczerą nadzieję, że powtórzy sukces Roksany Węgiel Myślicie, że ma szansę na wygraną?

Zobacz wideo
Więcej o: