Są wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. Kierował motorówką pod wpływem alkoholu

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie opublikowała wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. Podano oficjalną przyczynę śmierci, a z badań, jakie przeprowadzono, wynika, że był pod wpływem alkoholu.

18 sierpnia na jeziorze Kisajno doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motorówki. Zginął wtedy producent filmowy Piotr Woźniak-Starak, prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak. 30 sierpnia został pochowany na terenie swojej rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Teraz podano oficjalną przyczynę jego śmierci.

Edward Miszczak wspomina Piotra Woźniaka-Staraka:

Zobacz wideo

Piotr Woźniak-Starak - wyniki sekcji zwłok

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. Wynika z niego, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego.

Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej - podała olsztyńska prokuratura.

Oprócz tego ujawniono wyniki przeprowadzonych badań.  Chemiczne z krwi wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, a badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.

Oto pełna treść komunikatu, jaki zamieściła Prokuratura w Olsztynie:

Wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-StarakaWyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka Screen ze strony http://olsztyn.po.gov.pl

Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak zmarł w wyniku tragicznego wypadku na jeziorze Kisajno, w nocy z 17 na 18 sierpnia. Motorówką płynęła z nim 27-letnia kobieta, której udało się dotrzeć do brzegu. Poszukiwanie jego ciała trwało kilka dni. W specjalnym oświadczeniu rodzice znanego producenta filmowego podziękowali służbom za pomoc

AW

Więcej o: