Meghan Markle i księżna Kate nie mogą nosić brylantów przed godziną 18. To kwestia etykiety

Księżna Kate i Meghan Markle mają dostęp do wszystkich klejnotów świata. Jednak obowiązują je dość sztywne zasady, jeśli chodzi o ich używanie. Te z brylantami odpadają przed godziną 18, bo... za bardzo się świecą.

Meghan Markle i księżna Kate mają jeden wspólny problem, który również i my chcielibyśmy mieć. Księżne dzięki swoim mężom mają dostęp do najdroższej biżuterii na świecie. Brylanty, rubiny, szafiry, opale i co jeszcze sobie wymarzycie - one to mają. Gdzie w tym problem, zapytacie? Otóż obowiązują je ZASADY, czyli słynna etykieta.

Meghan Markle i księżna Kate: co wolno im nosić z biżuterii?

Zgodnie z wytycznymi etykiety, członkowie rodziny królewskiej mogą nosić brylanty dopiero po godzinie 18. Powód? Wcześniej "zbyt się błyszczą". Jedyna dopuszczalna ozdoba to dyskretny pierścionek zaręczynowy na dłoniach Meghan Markle i księżnej Kate.

Obie panie przepadają za biżuterią, ale - przynajmniej teoretycznie - powinny trzymać się etykiety. Do godziny 18 Meghan i Kate muszą zadowolić się "metalami szlachetnymi, perłami, oprawionymi kamieniami i - co najwyżej - szafirami", twierdzi ekspertka od etykiety, Myka Meier, którą spytano o te kwestie na łamach australijskiego News.com.au.

Mają obok siebie osoby, które doradzają im, co jest odpowiednie na jaką okazję. Inną biżuterię zakłada się przed godziną 18, a inną później. Wieczorem można założyć brylanty, ale wcześniej nie wypada się aż tak błyszczeć - mówi specjalistka.

Jednak wytyczne wytycznymi, a życie samo pisze scenariusze. Zarówno Meghan jak i Kate widywano z brylantami poza tymi ustalonymi godzinami. Meghan zakładała np. dyskretne brylantowe kolczyki w kształcie motyli w czasie swojej wizyty w Australii. Również księżna Kate wybrała kolczyki z brylantami na jedno z dorocznych przyjęć ogrodowych królowej, które odbywają się w czasie dnia.

Zobacz wideo

MAW

Więcej o:
Komentarze (37)
Meghan Markle i księżna Kate nie mogą nosić brylantów przed godziną 18. To kwestia etykiety
Zaloguj się
 • Gość: Inka

  Oceniono 9 razy 9

  Ja takze nie noszę brylantow i szafirow przed 18. Po 18 tez nie noszę.

 • Gość: Nadia

  Oceniono 7 razy 3

  Generalnie kamieni nie nosi się przed 18 i nie dotyczy to tylko Kate i Meghan. Biżuterię z kamieniami nosi się do wieczorowych sukni. Co to za odkrycie??? Do stroju dziennego dopuszczalne są tylko perły!!! A to, że Kate nie ma o tym pojęcia i obwiesza się kolczykami z kamieniami prawie zawsze o każdej porze to już inna historia...

 • Gość: GOŚĆ

  Oceniono 12 razy 0

  Kiepski artykul, znowu przekopiowany przez pannę MAW z brytyjskiego brukowca.
  Infantylna autorka całkowicie nie ma pojęcia o ogólnie obowiązujących zasadach dress code'u.
  Biżuterię, a zwłaszcza tę kosztowną zakłada się wyłącznie (!!! ) wieczorem.
  O tym wie każda inteligentna i obyta towarzysko kobieta!
  Rozumiem, ze to jest artykuł z brukowca, skierowany do plebsu wychowanego na głupich programach telewizyjnych dla pospolstwa.
  Inna rzecz, że zakompleksiona Kate obwiesza się brylantami od świtu do nocy, nawet do stroju narciarskiego!
  P. S. Królewska biżuteria jest wypozyczana ze skarbca WYŁĄCZNIE na oficjalne, dyplomatyczne wystąpienia pań z BRK!

 • Gość: Haba

  Oceniono 15 razy -5

  Kate ciągle biega w brylantowej biżuterii albo wiktorianskich kolczykach w ciągu dnia. Nawet do sportowego stroju potrafi takie założyć. Co się dziwić skoro ma słaby gust.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX