Martyna Wojciechowska zaliczyła wpadkę na Instagramie. Pomyliła znane miejsce w Polsce, a fani wytknęli jej błąd

Martyna Wojciechowska odwiedziła najdalsze zakątki świata. Wydawałoby się, że najbardziej urokliwe miejsca w Polsce również są jej znane. Jak się okazuje - niekoniecznie.

Martyna Wojciechowska jest obecnie jedną z najbardziej znanych podróżniczek na świecie. Dziennikarka zwiedziła wszystkie kontynenty i odwiedziła najbardziej niebezpieczne miejsca naszego globu. Gwiazda TVN-u często powtarza też, że Polska jest przez wielu niedoceniana. Ostatnio Martyna opublikowała na Facebooku wpis, w którym zachwalała "polskie Malediwy". Problem w tym, że pomyliła miejsca.

Martyna Wojciechowska zaliczyła wpadkę na Instagramie

Dziennikarka zamieściła zdjęcie jeziora z turkusową wodą. Pod nim zamieściła opis, w którym zachwycała się tym niezwykłym miejscem.

Kto chciałby zobaczyć Malediwy? Są bliżej niż myślicie. Tak wygląda z lotu ptaka Osadnik Gajówka w woj. wielkopolskim. To sztuczny zbiornik po dawnym wyrobisku węgla brunatnego. Za turkusową barwę wody odpowiada węglan wapnia. Niestety w zbiorniku nie można się kąpać (ze względu na zasadowy odczyn wody). Jest co podziwiać, prawda? Polska jest najfajniejsza!

Fani od razu wytknęli dziennikarce wpadkę. Okazuje się, że fotografia nie przedstawiała zbiornika Osadnik Gajówka.

To jest zdjęcie parku Gródek w Jaworznie, a nie Osadnika Gajówka. Tak czy owak w realu Gródek ma tyle wspólnego z Malediwami, co Radom z Nowym Jorkiem - napisał jeden z internautów.

Wpis po kilku godzinach został poprawiony.

Martyna przeprosiła też za pomyłkę i podziękowała fanom w komentarzach za czujność.

Bardzo dziękuję za Waszą czujność! Jeszcze nie miałam okazji być w tym pięknym miejscu, ale w tej sytuacji to już na pewno odwiedzę! I Osadnik Gajówka też!

Gratulujemy dystansu i odwagi do przyznania się do błędu.

Obecnie Martyna Wojciechowska spotyka się z Przemysławem Kossakowskim. Ale jeszcze kilka miesięcy temu pytania o jej nową sympatię wywoływały w niej konsternację.

Zobacz wideo

AD

Więcej o: