Figurski o Minge: Od kogo ona twarz przeszczepiła? Projektantka odpowiada. W punkt!

Michał Figurski na antenie Antyradia obraził Ewę Mingę. Projektantka odpowiedziała mu na Facebooku.

W poniedziałek podczas audycji "Najgorsze państwo świata" Karolina Korwin Piotrowska i Michał Figurski rozmawiali o pomyśle, by pisarze science fiction mieli udział w rozwoju medycyny. Zeszli na temat przeszczepów twarzy, które kiedyś były nie do pomyślenia, a dziś są rzeczywistością.

Najlepsze wpadki 'Jaka to melodia?'. Pamiętacie je wszystkie? Jedna to nasza ulubiona:

Zobacz wideo

Michał Figurski obraził Ewę Mingę

To właśnie wtedy dziennikarz obraził projektantkę. Zwrócił się do dziennikarki:

Słuchaj, jak się nazywa ta projektantka z burzą rudych loków?

Gdy poznał już imię i nazwisko, dodał:

Od kogo ona tę twarz przeszczepiła?

Ewa Minge poczuła się bardzo urażona jego słowami. Na Facebooku dodała post, w którym napisała, co myśli o zachowaniu Figurskiego. Nie obyło się też bez uszczypliwości pod jego adresem. Uznała, że zachował się bardzo niekulturalnie i przekroczył granice przyzwoitości.

Żyjemy w świecie, w którym wolność słowa przechodzi jakiekolwiek granice. Pal sześć wolność słowa, zwyczajna etyka, kultura i ciut człowieczeństwa. Pan redaktor z pewnością w cholerę przystojny, z burzą mózgu zamiast loków i osiągnięciami na skalę międzynarodową, poza słowotokiem i podżeganiem do hejtu. Mój przegląd mediów szaleje od wczoraj, panie redaktorze, czy na pana korzyść? Czy zrobił już pan karierę na mojej twarzy? A może coś dla ludzkości pan z tej kariery odda? Lepiej nie, bo cóż możecie mieć drodzy państwo do zaoferowania światu? - czytamy.

W komentarzach internauci stanęli po jej stronie. Nie ukrywają swojego oburzenia jego zachowaniem. Padają też różne epitety pod adresem Figurskiego. Oto kilka przykładowych opinii:

Przerażające jest to, że dla kogoś śmieszne jest ośmieszanie i obrażanie innych. I to nie byle gdzie, bo na antenie.
Z klasą i taktem to trzeba się urodzić panie "redaktorze", klasy nie kupisz za żadne pieniądze... Proponuję panu milczeć w towarzystwie.
Nawet nie wiadomo, czemu miało służyć wtrącenie pana Figurskiego w wypowiedź pani Karoliny. Dziennikarz chyba czuł, że wypada przy partnerce blado i postanowił "błysnąć intelektem" - piszą.

Michał Figurski o swojej wypowiedzi

Portal Plejada.pl skontaktował się w tej sprawie z Michałem Figurskim. Tłumaczył, że różne rzeczy zdarzają się w trakcie audycji. Przeprosił Ewę Minge, zapewnił też, że do niej zadzwoni i porozmawia na ten temat. Dodał też, że "nie jest takim człowiekiem, żeby celowo w kogoś kopać".

AW