Bosacka straciła pracę w TVN. Zwolnienie dziennikarki uszczypliwie komentuje Anna Kalczyńska. "Rozumiem racje firmy"

Katarzyna Bosacka została zwolniona z TVN. Oficjalnym powodem jest kontrakt reklamowy, który podpisała wbrew zapisom w umowie ze stacją. Jej odejście skomentowała koleżanka po fachu, Anna Kalczyńska.

Na początku czerwca do mediów trafiła informacja o natychmiastowym zerwaniu umowy TVN z Katarzyna Bosacką, twarzą TVN Style. Wpływ na decyzję stacji miał mieć podpisany przez dziennikarkę kontrakt reklamowy z firmą kosmetyczną wbrew wiedzy szefostwa. Bosacka w swoim oświadczeniu opublikowanym na Facebooku napisała jednak, że wina leży pośrodku. Teraz głos w sprawie zabrała Anna Kalczyńska, także dziennikarka TVN. W rozmowie z Jastrząb Post wyznała, że w pełni rozumie decyzję stacji, aczkolwiek nie zna też szczegółów sprawy. 

Zobacz wideo

Anna Kalczyńska komentuje zwolnienie Katarzyny Bosackiej

Gwiazda "DDTVN" przyznała, że TVN bardzo pilnuje tego, by ich dziennikarze nie uczestniczyli w komercyjnych projektach bez wyraźnej zgody stacji. 

Nie rozmawiałam z Kasią. Czytałam tylko takie nagłówki, ale trudno się do nich odnosić. Jakie są bezpośrednie kulisy, tego zwolnienia nie wiem. Rozumiem racje stacji, Kasia się tłumaczy, że wina się dzieli na pół, ale nie wiem. Trudno mi się w tej sytuacji wypowiadać - wyznała w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

Dodała również, że Kasia była znakiem firmowym stacji. Kalczyńska twierdzi też, że zawsze była bezstronna, a przemawiała za tym wiarygodność przekonań i obiektywizm. 

Też posuwała się do krytykowania Roberta Lewandowskiego, za reklamowanie napoju gazowanego. Wiem, że ceni jakość i taka była jej linia obrony. Tym tropem poszła. Aczkolwiek wiem też doskonale, jak bardzo dużą rolę w naszym zawodzie ogrywa powstrzymywanie się od angażowania się w komercyjne projekty. Bardzo tego nasi szefowie zawsze pilnowali i mam wrażenie, że nasza stacja nadal bardzo tego pilnuje i stoi na straży tego, aby żaden kontrakt nie przeszkodził w realizacji pewnej misji. Kasia miała tutaj pewną misję do odegrania - mówi Kalczyńska.

Myślicie, że tymi słowami Kalczyńska wbiła byłej koleżance ze stacji lekką szpilkę? 

DH

Więcej o:
Komentarze (34)
Bosacka straciła pracę w TVN. Zwolnienie dziennikarki uszczypliwie komentuje Anna Kalczyńska. "Rozumiem racje firmy"
Zaloguj się
 • Gość: goscc

  Oceniono 31 razy 31

  mąż kalczyńskiej jest w zarządzie tvn i to m.in jego decyzja to jak ona ma komentowac, chyba jasne :)

 • Gość: Mirs

  Oceniono 20 razy 20

  Jedyny dobry sensowny program w tvn i nie format z usa wielka szkoda oglądałam panią Bosacką z przyjemnością

 • Gość: Gość

  Oceniono 19 razy 19

  Kalczynska i jej współprowadzący, gdy mają swój tydzień na antenie, to jedna wielka porażka. Tyle sztuczności i braku profesjonalizmu, nie ma u żadnej innej pary. Oglądam cały tydzień tylko wtedy, gdy jest Wellman i Prokop. Oni są najlepsi, bo weseli i naturalni. Szkoda, że z nimi jest tylko tydzień.

 • Gość: rosół

  Oceniono 19 razy 19

  Żeby wbić komuś szpilę ,to trzeba być inteligentnym... A pani Kalczyńska to nigdy nic nie wie, nic nie widziała , nic nie słyszała, z nikim nie rozmawiała.Ona nie będzie oceniać się wtrącać i dyskutować. I jest wniebowzięta ma ma w zarządzie męża:)

 • Gość: Gosc

  Oceniono 18 razy 18

  Szkoda mi pani Bosackiej bo bardzo ją lubiłam i jej programy ..
  A Kalczyńska nic nie wiedząca nic nie słysząca udająca idiotkę bo małżonek siedzi w zarządzie ...
  Powinna bronić koleżankę ale jak może przeciwstawić się mężowi .... żenada 👎

 • Gość: uuu

  Oceniono 20 razy 16

  A moze Pani Kalczynska chciala podpisac ta reklame i jej sie nie udalo.Wstretne babsko tylko potrafi jeczec na przypadlosc - choroba tarczycy-Ja tez choruje od 12 lat jest to bardzo przykra przypadlosc ale nie histeryzuje .I tak wiekszosc kobiet godzi sie z tym i prze do przodu nie jaczy.

 • Gość: Jula

  Oceniono 14 razy 14

  Kalczynska niestety nie umie słuchać rozmówcy zawsze przerywa i narzuca nowy temat.Kto ja tam zatrudnił ona powinna czyść wiadomości w teleexpresie

 • Gość: Li

  Oceniono 15 razy 13

  Pani Kalczyńska 0 klasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX