Ubiór księcia Louisa z urodzin królowej Elżbiety II nie był przypadkowy. Identyczną koszulę miał też książę Harry w 1986 roku. "To takie urocze"

Na urodzinach królowej Elżbiety II książę Louis był ubrany w taki sam strój, który miał na sobie książę Harry 33 lata wcześniej. Fanom royalsów bardzo się to spodobało.
Zobacz wideo

Tradycje i zwyczaje rodziny królewskiej są wyjątkowe. Royalsi mają ogromny sentyment do przeszłości, dlatego często do niej nawiązują np. w strojach. Idealnym tego przykładem jest księżna Kate. Na ważne wydarzenia wybiera kreacje podobnie do tych, które nosiła księżna Diana. Podczas tegorocznego Trooping The Colour, czyli państwowych obchodów urodzin królowej Elżbiety II, Kate ubrała małego Louisa w taką samą koszulę, jaką 33 lata wcześniej miał na sobie książę Harry.

ZOBACZ: Meghan Markle na urodzinach królowej skradła show. To pierwsze oficjalne wyjście księżnej od czasu porodu. Jak wypadła?

Książę Louis w stroju księcia Harry'ego z 1986 roku

Fani rodziny królewskiej dostrzegli, że na obchodach 93. urodzin brytyjskiej królowej książę Louis był ubrany w identyczny strój, jaki jego wujek Harry miał na sobie w 1986 roku podczas tego samego wydarzenia. Biała koszula z błękitnym haftem oraz krótkie spodenki.

Zakładanie tych samych lub bardzo podobnych ubrań to jeden z wielu zwyczajów, które od lat kultywowane są przez brytyjską rodzinę królewską. Kate często sama nosi takie same sukienki, w których chodziła księżna Diana, dlatego nieprzypadkowo mały Louis miał na sobie identyczną koszulę, co Harry w 1986 r. - wyjaśnia Daily Mail.
 

Internauci uwielbiają takie nawiązywanie do tradycji. Księżna Kate zdobyła sporo pochwał:

Szczerze mówiąc, jeśli moja siostrzenica nosiłaby coś po mnie w tak ważnym dniu, byłabym bardzo szczęśliwa. To takie urocze.
Uwielbiam, że rodzina królewska przechowuje dziecięce stroje. W ten sposób outfity zostają z nimi na zawsze - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Jedno zdjęcie z królewskiego balkonu sugeruje konflikt między Harrym i Meghan a Kate i Williamem. Spójrzcie, gdzie stali

Nam również bardzo się podoba ten zwyczaj.

JP